Фаворитите започнаха с победи в хандбалните полуфинални плейофи

Фаворитите Шумен-61 и Локомотив (Горна Оряховица) стартираха с победи в полуфиналните плейофи на първенството на България по хандбал за мъже.

Защитаващите титлата си от последните три сезона шуменци, които завършиха като победители в редовния сезон,  нямаха особени проблеми срещу гостуващия Фрегата (Бургас) и стигнаха до убедителен успех с 34:22 (17:11).

Далеч по-оспорван беше вторият полуфинал, в който локомотивци надделяха трудно над Осъм с 28:27 (14:11). След равностойни първи 20 минути "железничарите" направиха  ключова серия от 4:1, след която поведоха с 11:8 и запазиха аванса си до почивката.

През втората част гостите от Ловеч постепенно съкратиха  пасива си и изравниха резултата. Пет минути преди края при 25:25 домакините все пак успяха да вкарат два поредни гола и до края не допуснаха да бъдат застигнати.

Вторите мачове са след седмица, а Шумен-61 и Локомотив (Горна Оряховица) са на победа от класиране на трети последователен финал помежду си в шампионата.

Двата тима играха финал за купата на България миналата неделя, като шуменци спечелиха трофея.