Безидеен Ювентус се завърна към апатията

След като в последните си два мача Ювентус показа наченки на по-добра игра, в градското дерби с Торино "бианконерите" се завърнаха към безидейното си представяне от предишните седмици и срещата завърши 0:0. Душан Влахович пропусна две великолепни възможности през първото полувреме, но след почивката тимът на Иван Юрич бе по-активен.

Ювентус има една победа в последните си шест мача в Серия А и изоставането му от втория Милан може да се увеличи. Отборите, които се борят за място в четворката, пък ще имат шанс да намалят разликата.

Ювентус стартира активно и организира няколко атики в първите минути. Първата по-сериозна опасност обаче бе пред вратата на Шчесни. Защитата на "бианконерите" не се справи добре и топката се озова в Ричи в наказателното поле, но неговият удар бе неточен. Малко по-късно Влахович можеше да открие. Той получи великолепно подаване от Киеза и направи голям пропуск, като от близко разстояние уцели гредата.

След още един-два опита на тима на Алегри да атакува, които не бяха успешни, Торино започна все по-удачно да се справя и положения и пред двете врати нямаше. Изглеждаше, че Юве не знае как да преодолее защитата на съперника, но в 31-ата минута центриране на Гати създаде втората голяма възможност, открила се пред Влахович. Маккени се размина с топката и тя се озова в сърбина, който не успя да я овладее добре, а след това ударът му бе отразен от Милинкович-Савич.

Освен един удар на Локатели от добра позиция, който мина над вратата, "бианконерите" не стигнаха до други опасни ситуации. След почивката те още по-трудно създаваха положения и липсата на идеи в атака бе очевидна. Торино всъщност започна по-активно втората част преди да се върне да се защитава. Домакините дори пратиха топката в мрежата, но попадение нямаше, тъй като Беланова извърши нарушение преди удара на Сапата.

След час игра двата отбора започнаха да действат по-смело, а по-активният обор беше този на домакините. Удар на Санабрия с глава бе отразен от Шчесни, а опит на Влахович прати топката право във вратаря. Изстрел на Рабио бе блокиран, а стражът на "бианконерите" трябваше да се справя с удар на Войвода. Кенан Йълдъз влезе на мястото на Киеза и именно той завърши една контраатака, но Милинкович-Савич се справи с удара му.

Малко преди края Шчесни получи тежък удар от Масина, но след лекарската намеса успя да довърши мача. В добавеното време Торино можеше да стигне до победата. Прекрасно центриране на Линети стигна до резервата Лазаро, който бе на прекрасна позиция, но ударът му с глава прати топката над вратата.

ТОРИНО - ЮВЕНТУС 0:0

Снимки: Imago