Шумен 61 тръгва към атака на осма титла

Настоящият шампион на България Шумен 61, който е носител и на трофея в турнира за Купата, започва атака на осма титла в мъжкия хандбален елит. През уикенда стартира решителната фаза от първенството, а именно полуфиналните плейофни двубои.

По регламент завършилият първи след изиграните двубои от редовния сезон на хандбалното ни първенство се противопоставя на четвъртия, а отборът на второ място играе срещу третия. В събота, от 15:00 часа, в зала „Арена Шумен” отборът на треньорския тандем Никола Карастоянов – Костадин Семерджиев приема бургаския Фрегата в първи полуфинален двубой.

По същото време във Велико Търново в другия полуфинал ще играят отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Осъм (Ловеч). През следващата седмица са вторите срещи. Играе се до две победи от три мача, като спечелилите отбори ще спорят за титлата в хандбалния ни шампионат, припомнят от пресцентъра на шуменския хандбален клуб.

Головата разлика на шампиона Шумен 61 след приключване на редовния сезон е 535:388. Съставът има най-резултатното нападение в първенството, като никой друг отбор няма реализирани над 500 гола. Защитата на шуменци е втора след тази на Локомотив, отбелязват от пресцентъра на клуба.

Хандбалният отбор на Шумен печели първата си титла през 1996 година. Следват трофеи през 2009, 2010, 2011, 2021, 2022 и 2023 година. В клубната му витрина са и пет Купи на България, завоювани през 2010, 2012, 2021, 2023 и 2024 година. Съперникът на Шумен 61 – Фрегата, е ликувал с трофей при мъжете през 2014, 2015 и 2016 година. Отборът е носител на Купата на България през 2014 година.

Домакините допълват, че в зала „Арена Шумен” утре преди полуфиналния мач с Фрегата и на полувремето ще бъде спазена традицията да бъдат зарадвани щастливци от публиката с бутикови сувенири с логото на клуба, разиграни в томбола. Ще бъде показана и спечелената преди седмица във Велико Търново Купа на България.