Мартин Дамянов триумфира на Ivanyane Cup ITL 250

След страхотно представяне, Мартин Дамянов триумфира на Ivanyane Cup ITL 250 на любителската тенис общност Интерактив Тенис. Дамянов се възползва максимално от по-бавната настилка на спортен клуб “Комак Спорт” в гр. Иваняне и напълно заслужено грабна купата. А заради борбата за всяка точка и прелитането по хард корта си извоюва прозвището “Маратонецът”.

На финала Дамянов успя да запише категорична победа с 6:1 срещу перничанина и No.1 за 2022 г. в Интерактив Тенис - Светослав Стоичков. Светльо допусна доста грешки, а запис от срещата, можете да видите на сайта на ИТ.

Освен купата, Мартин прибави и 250 точки за националното класиране, а от понеделник е #3 в ранглистата с цели 2995 точки. Все още е началото на сезона, но Дамянов почти сигурно ще е сред осемте най-добри, които ще бъдат поканени да участват на Финалния Мастърс през декември.

Инфарктните четвъртфинали в Иваняне

Мартин Дамянов започна турнира с категорична победа още на първата среща, след като надви Евгени Манов с 6:1. Четвъртфиналът обаче беше изключително инфарктен и вдъхна надежда на Марто за титлата в Иваняне.

Шампионът от Bankya Cup и Pernik Cup - Атанас Гаджев излезе срещу поставеният под #2 в схемата Дамянов. На два пъти Наско повеждаше в резултата, но Марто успяваше да се върне в играта. Наско пръв стигна до възможността да спечели двубоя при 5:4, като при 15:40 и сервиз за Мартин имаше два мачбола. Това не бе достатъчно, защото Марто успя да обърне развоя в този гейм и да го спечели. Последва тайбрек при 5:5, в който “Маратонецът” успя да поведе още в началото му и до края не позволи на пловдивчанина да направи обрат. При краен резултат 6:5(5) Мартин Дамянов и се класира за полуфинала срещу Валентин Бонев.

На другия корт, Светослав Стоичков поведе с 4:0 на Андрей Андреев на четвъртфинала, но Андрей се върна в срещата и изравни след 4 поредни гейма в негова полза. Последва пробив за Стоичков след много оспорван гейм, което пречупи опонента му и перничанинът успя да вземе сервис гейма си.

От Интерактив Тенис благодарят на всички участници за страхотния турнир! Както и на Радо Владимиров и спортен клуб “Комак Спорт” за организацията и прекрасните условия! А през месец май, любителите на тениса могат да се включат на турнири в София, Пловдив, Варна, Велинград, Кюстендил и Казанлък. Повече информация за състезанията и записване, вижте сайта - www.interactive-tennis.com