Ясна е първата плейофна двойка в НБА

Тази нощ се изиграха 8 мача от редовния сезон на НБА, а след тях стана ясна и първата двойка в плейофите, които започват на 20 април. Един срещу друг ще се изправят ЛА Клипърс и Далас Маверикс, които си гарантираха съответно четвъртото и петото място в Западната конференция.

В ранния мач от програмата Кливланд Кавалиърс надви Мемфис Гризлис със 110:98 и вече е само на една победа от това да си осигури участие в плейофите. Донован Мичъл наниза 29 точки за домакините, към които добави и 8 асистенции. Карис ЛаВърт, Джарет Алън и Дариъс Гарлънд също допринесоха за това "кавалерите" да прекъснат серията си от три поредни поражения.

Атланта Хоукс изигра много слаба последна четвърт и загуби от Шарлът Хорнетс със 114:115. Майлс Бриджис вкара победния кош за "стършелите" 3,8 секунди преди финалната сирена. Трей Йънг се завърна за Атланта, след като пропусна 23 мача заради контузия. Звездата на "ястребите" отбеляза 14 точки и даде 11 асистенции, а отборът му е 10-и в Източната конференция и ще играе в плей-ин турнира.

Бруклин Нетс надви със 106:102 Торонто Раптърс в последния си домакински мач за сезона. Кам Томас беше най-резултатен за "мрежите" с 23 точки, а Денис Шрьодер отбеляза 15 от своите 21 в заключителните 12 минути. За гостите над всички беше Имануел Куикли с 32 точки, 7 борби и 9 асистенции. И двата отбора ще пропуснат плейофите.

Великолепната форма на Далас Маверикс беше затвърдена с победа като гост над Маями Хийт - 111:92. Лука Дончич вкара 29 точки, но остана на една борба и една асистенция от "трипъл-дабъл". Кайри Ървинг добави 25 точки и Далас записа 16-и успех в последните си 18 мача. За Маями се отличи Тайлър Хиро с 21 точки, а 16 вкара ветеранът Кевин Лав. "Горещите" са 8-и в Западната конференция и значително намалиха шансовете си за директно класиране в плейофите.

Без контузения Янис Адетокунбо, Милуоки Бъкс надви Орландо Меджик със 117:99. Боби Портис поведе "елените" с 30 точки и 9 борби, а Деймиън Лилард също беше имаше голям принос за победата с 29 точки. Коул Антъни, Паоло Банкеро и Джейлън Съгс играха силно за Орландо, но тимът от Флорида загуби трети от последните си 4 мача и ще се бори до последно, за да запази шестото място на Изток.

Оклахома Сити Тъндър разгроми Сан Антонио Спърс със 127:89. Шей Гилджъс-Алекзандър беше познатият лидер на домакините с 26 точки, а 20 вкараха Джош Гиди. Оклахома се изравни по показатели с Минесота Тимбъруулвс и изостава с една победа от лидера в Западната конференция Денвър Нъгетс. Сан Антонио игра без големите си звезди Виктор Уембаняма и Девин Васел, а в тяхно отсъствие 20 точки наниза Зак Колинс.

В дербито на върха на Запад шампионът Денвър победи Минесота със 116:107. Никола Йокич показа класата си и вкара 41 точки за домакините, които изпреварват в класирането днешния си съперник и Оклахома Сити Тъндър, а до края на редовния сезон имат лесни гостувания на Мемфис Гризлис и Сан Антонио Спърс. За Минесота се отличи Антъни Едуардс с 25 точки. Майк Конли и Руди Гобер също играха силно за "горските вълци".

Финикс Сънс се върна към победите, като надигра ЛА Клипърс със 124:108 след силна последна четвърт. Успехът запази шансовете на "слънцата" за директно класиране в плейофите, а Клипърс вече научи съперника си в първия кръг - Далас Маверикс. Девин Букър наниза 37 точки за Финикс, а Брадли Бийл добавиха съответно 26 и 24. За домакините, които играха изцяло с резервите си, най-резултатен беше Нашон Хайленд с 37 точки.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!