Ачиари: От нас зависи в коя лига ще играем догодина

Наставникът на Берое Хосе Луиас Ачиари даде мнението си след загубата на своя тим от Локомотив (София). Старозагорци отстъпиха с 0:1 в “Надежда”.

Локо (Сф) стигна до важен успех над Берое и прекъсна негативната си серия

“Беше изравнен мач. И на двата отбора в атака липсваше този последен пас. Знаехме, че можеха да ни вкарат, бяхме подготвени, но не успяхме да спрем тяхната атака. Не стояхме по най-добрия мач и този гол им даде победата. Знаехме, че ще бъде мач с малко ситуации за гол. На този етап знаем, че всички търсят повече точки. Както тези, които са в горната половина на таблицата, така и тези които са долу. Имаше малко ситуации за гол и накрая ние загубихме.

Нашата цел е от първата минута да създаваме ситуации за гол. Първото полувреме трябваше да владеем повече топката, с 2-3 паса да създадем ситуация. Гледахме да стоим добре в мача, но в защита нямаше това спокойствие. Бяхме говорили в съблекалнята и знаехме какво ни очаква при гола. Втората част, когато бяхме по-активни и искахме да вкараме гол, противникът се прибра и нямахме толкова пространства.

Ние гледаме да тренираме, да работим по най-добрия начин, да се подготвяме по най-добрия начин. Днес изпуснахме голям шанс. Искаме да останем в елита и сега сме в една добра позиция и зависи от нас в коя група ще бъдем”, заяви Ачиари.