Аталанта допусна обрат срещу борещ се за оцеляване

Аталанта допусна изненадваща загуба 1:2 при гостуването на борещия се за оцеляване Каляри. Тимът на Джан Пиеро Гасперини поведе след попадение на Джанлука Скамака в 13-ата минута. Томазо Ауджело изравни малко преди почивката, а резервата Николас Виола донесе победата на домакините с гол две минути преди края на редовното време.

Тимът на Клаудио Раниери записа трети успех в последните си пет мача и направи голяма крачка към оставането си в елита. След днешния резултат Каляри се изкачи на 13-то място. Формата на Аталанта е далеч от задоволителна, след като отборът има само една победа в последните си шест шампионатни срещи.

Гостите стартираха по-добре мача и удар на Едерсон от границата на наказателното поле мина близо до вратата. Добра комбинация доведе до първия гол в мача. Коопмайнерс изведе Лукман отляво, а той намери Скамака пред вратата. Каляри успя да изравни малко преди почивката, когато Шомуродов събра няколко защитници и пусна към Ауджело. Лукман можеше да възстанови преднината на Аталанта преди края на първата част, но не успя да нанесе да се възползва от добра ситуация.

След почивката Досена стреля с глава след ъглов удар, а резервата на гостите Ел-Билал Туре пропусна добър шанс. Мартен де Роон и Давиде Дзапакоста получиха жълти картони и ги очаква наказание. Към края на мача Каляри изглеждаше по-свеж и малко преди края стигна до победен гол. Центриране на резервата Лувумбо намери друга резерва Виола, който с глава насочи топката към мрежата.

Снимки: Imago