Волфсбург отново не спечели вкъщи и допусна пълен обрат срещу Борусия (Мьонхенгладбах)

Борусия (Мьонхенгладбах) победи като гост Волфсбург с 3:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Успехът за “жребчетата” дойде след обрат през второто полувреме, като домакините поведоха чрез гол на Боте Баку (7’), но с попадения на Ко Итакура (52’), Натан Н’Гуму (58’) и Роко Райц (88’) момчетата на Херардо Сеоане се поздравиха с трите точки. Волфсбург пък не можа да спечели в седми последователен мач на собствения си стадион.

Така Гладбах се завърна към победния път след четири поредни мача без победа и се изкачи на 11-о място. Волфсбург пък остава на 13-о място, само на пет точки от опасната зоната.

Волфсбург успя да открие резултата още в 7-ата минута. Тиаго Томаш напредна отдясно и центрира, като намери в наказателното поле Боте Баку, който веднага стреля с десния крак и не остави никакви шансове на Йонас Омлин - 1:0. До края на полувремето гостите имаха две нелоши възможности да изравнят, но първо Максимилиан Вьобер стреля встрани от вратата след корнер. В самия край на първата част пък Натан Н’Гуму от удобна позиция отправи много неточен удар.

Второто полувреме започна с много силна игра на Гладбах, които бързо успяха да осъществят пълен обрат. Първо Ко Итакура изравни в 52-рата минута, когато след силен далечен шут топката рикошира в бранител на Волфсбург и подлъга стража на “вълците” Павао Перван - 1:1. Шест минути по-късно Борусия поведе, като след добра контраатака Франк Онора подаде към Натан Н’Гуму, който се разписа с десния крак за 1:2.

В 74-тата минута Гладбах можеше да реши всичко в двубоя, когато Робин Хак засече с глава центриране на Роко Райц, но нацели напречната греда на Перван. Волфсбург опита да изравни и бе близо до това в 83-тата минута, но Йоаким Меле стреля със задна ножица в аут. В крайна сметка пет минути по-късно гостите гарантираха победата си с попадение на Райц, който оформи крайното 1:3.

Снимки: Imago