Монтана надви Берое за край на редовния сезон в А група

Отборът на Монтана 2003 победи шампиона Берое с 92:78 (37:21, 18:25, 13:22, 24:10) като домакин в зала „Младост“ в мач от 12-ия, последен кръг в Първата четворка от първенството на България по баскетбол за жени. Успехът бе осми за вицешампионките, които завършиха на второ място в подреждането, а съставът от Стара Загора финишира първи.

Берое ще се изправи срещу Локомотив София, а Монтана 2003 си осигури домакинско предимство срещу Рилски спортист в полуфиналите на първенството, които започват на 10 април. Ще се играе до две победи от три възможни мача, а останалите дати са 12 и 14 април. За третото място също ще се проведе плейоф във формата два от три успеха (18, 20 и 22 април), а финалът за титлата ще се играе до три победи от пет възможни срещи, като заложените в програмата дати са 18, 19, 21, 22 и 24 април.

Домакините имаха превъзходство през голямата част от мача с изключение най-вече на първите минути на последната част, когато старозагорки поведоха за кратко. Силно начало за Монтана 2003 осигури на тима преднина от 37:21 след 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 55:46.

Берое стоеше по-добре на терена след паузата и изравни до 68:68 в края на третата четвърт. Гостите поведоха с 2 точки при 72:70 при оставащи осем минути в мача, но Монтана 2003 надделя в оставащото време.

Тая Робинсън бе най-полезна с 26 точки, 5 борби и 7 асистенции, Тери Батъл добави „дабъл-дабъл“ от 22 точки и 10 борби, а Янина Тодорова завърши с 13 точки, 7 борби и 7 асистенции.

За Берое Николина Зубач се отчете с 24 точки и 7 борби.