Аризона със знаменит обрат срещу Вегас след 6 гола за по-малко от 10 минути

Отборът на Аризона Койотис направи знаменит обрат срещу действащия шампион в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Вегас Голдън Найтс, след като отбеляза 6 гола за по-малко от 10 игрови минути в рамките на последната част. Така домакините, които преди решителните 20 минути изоставаха с 1:4, стигнаха до победата с крайното 7:4.

След нулева първа част Алекс Кефуут даде аванс на Аризона с попадението си 6:17 след началото на втория период. До сирената обаче гостите нанизаха четири безответни шайби, благодарение на Джак Айкел, Уилямс Карлсон, Антъни Манта и Чандлър Стивънсън, за да се оттеглят за втората почивка с комфортен аванс.

По всичко личеше, че шампионите ще си тръгнат от Аризона с лесна победа, но домакините имаха други идеи. Тяхното възкръсване започна 8:19 след началото на частта, когато Джош Доан овладя отразена от Логан Томпсън шайба и намали пасива на своя тим.

В рамките на следващите 67 игрови секунди Аризона изравни с попаденията на Ник Бюгстад и Майкъл Карконе. Последваха няколко спокойни минути преди Карконе да изведе домакините за втори път напред в резултата с попадението си 5:13 преди края на мача. Точно 61 секунди по-късно Джош Браун покачи на 6:4, а крайното 7:4 бе оформено от Логан Куули, които се разписа на празна врата 2:35 преди сирената.

Въпреки победата си Аризона няма никакви шансове да се класира за плейофите за купа „Стенли“, тъй като с актив от 69 точки изостава с 22 от последната „уайлд кард“ позиция в Западната конференция, а до края на сезона „койотите“ могат да спечелят максимум 12 пункта. В следващия си двубой те гостуват на Сан Хосе Шаркс в понеделник от 1:00 часа сутринта българско време.

За Вегас това поражение може да се окаже доста важно с оглед разпределението на местата в схемата на плейофите в Западната конференция. Шампионите все още не са си гарантирали участие в турнира, но това почти сигурно ще се случи.

Преди последните си шест мача за редовния сезон Вегас заема третото място в Тихоокеанската дивизия с 92 точки, с една повече от Лос Анджелис Кингс, който е четвърти. „Кралете“ също имат изиграни 76 двубоя, но дори и те да изпреварят Вегас, „златните рицари“ почти сигурно ще влязат в плейофите, тъй като водят с 8 точки пред Сейнт Луис Блус, който е първият тим извън „уайлд кард“ местата в Западната конференция.

Снимки: Imago