Георгиев остана на пейката при победата на Колорадо в Минесота

Роденият в Русе вратар на Колорадо Аваланш Александър Георгиев остана на пейката при победата на неговия тим с 5:2 при гостуването си на Минесота Уайлд в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Вместо Георгиев пълни 60 минути под рамката на врата прекара Йустус Анунен, който се отчете с 44 спасявания за „лавините“.

Ануне допусна две шайби в своята врата, първата от Вини Летиери, който се разписа с уан таймър от дясната страна на врата в осмата минута на двубоя, за да изравни резултата след като Артури Лехконен откри по-рано. Деклан Крисхолм също предоля стража на гостите в средата на втория период при игра с човек повече.

Преди това Джонатан Дроуин да аванс от две попадения на Колорад с головете си в първата част при числено предимство и в самото начало на втората. Нейтън Маккинън и Мико Рантанен оформиха крайното 5:2 за Колорадо с две попадения в заключителните 20 минути. Голът на Рантанен дойде в момента, в който Минесота игра без вратар за сметка на допълнителен полеви играч.

За Колорадо това е трета победа в три мача срещу Минесота до момента през сезона, а двата тима ще се срещнат още веднъж само след няколко дни в Денвър. Срещата ще бъде в сряда от 4:30 часа сутринта българско време, но преди нея Колорадо има да изиграе още два мача. Първият ще бъде гостуване на Едмънтън Ойлърс утре от 4:00 часа, а в понеделник „лавините“ ще приемат Далас Старс в своята зала от 5:00 часа.

За Минесота програмата също предвижда два двубоя преди гостуването на Колорадо в средата на следващата седмица. Утре Уайлд се изправя срещу Уинипег Джетс в собствената си зала от 23:00 часа, а в неделя от 22:30 гостува на Чикаго Блекхоукс.

В битката за плейофите за купа „Стенли“ Минесота се отдалечава на 10 точки от последния „уайлд кард“ в Западната конференция, който към този момент е притежание на Лос Анджелис Кингс. „Кралетe“ обаче са и с мач повече, което теоретично прави пасива на Уайлд 8 пункта при оставащи седем двубоя за тима до края на редовния сезон.

Колорадо вече си осигури място в плейофите този сезон като със 102 точки заема второто място в Централната дивизия, в която лидер в Далас със 105 пункта. Двата отбора има по шест мача до края на редовния сезон, включително срещата помежду им идния понеделник, която може да е от решаващо значение за определянето на шампиона в дивизията.

Снимки: Gettyimages