Протест на феновете беляза Левски - Черно море - на живо с отзивите след 0:0

Къри и Томпсън изведоха Голдън Стейт до шеста поредна победа, ЛА Клипърс надви Денвър

Тази нощ се изиграха пет мача от редовния сезон на НБА. Сакраменто Кингс с Александър Везенков загуби гостуването си на Ню Йорк Никс, въпреки добрите изяви на българина, който вкара 11 точки. Победи записаха още Голдън Стейт Уориърс, Далас Маверикс, Филаделфия 76ърс и ЛА Клипърс.

Везенков направи най-доброто си включване, след като се завърна след контузията, но Сакраменто пропиля аванс от 21 точки срещу Ню Йорк Никс и отстъпи със 109:120. Джейлън Брънсън вкара 35 точки за домакините, а 31 добави Джош Харт. За "кралете" се отличи Ди'Аарън Фокс с 29 точки. С успеха Ню Йорк прекъсна серията си от три поредни загуби и излезе на четвърто място в класирането на Източната конференция.

Голдън Стйт Уориърс не допусна изненада при гостуването си на Хюстън Рокетс и спечели със 133:110. Стеф Къри и Клей Томпсън поведоха "воините" с по 29 точки. Томпсън наниза 7 тройки, а Голдън Стейт натрупа солидна преднина още през първото полувреме и не позволи на "ракетите" дори да помислят за обрат. Джабари Смит вкара 24 точки за домакините, които са 11-и в Западната конференция и с нищожни шансове да стигнат до плей-ин турнира.

Далас Маверикс надви Атланта Хоукс със 109:95 и се утвурди на петата позиция на Запад. Кайри Ървинг беше най-резултатен за домакините с 26 точки, а Лука Дончич вкара 25, към които добави 12 борби и 8 асистенции. Пи Джей Уошингтън с 19 точки и Дерик Джоунс с 14 също играха силно за Далас, а за Атланта се отличи Богдан Богданович със 17 точки и 7 асистенции. "Ястребите" се намират на 10-о място в Източната конференция.

Филаделфия надви Маями като гост в пряк дуел между отбори, които се борят за шестата позиция на Изток. Фили спечели със 109:105 благодарение на 37 точки на Тайрийз Макси, който остана само на една борба от "трипъл-дабъл". Джоел Ембийд също игра на високо ниво и допринесе за успеха с 29 точки. Най-резултатни за Маями бяха Тери Розиър с 22 точки и Джими Бътлър с 20, но "горещите" не можаха да запишат четвърта поредна победа.

В късния мач от програмата ЛА Клипърс победи шампиона Денвър Нъгетс със 102:100. Домакините бяха без Кауай Ленърд, но Пол Джордж и Джеймс Хардън компенисраха неговото отссътвие. Джордж вкара 28 точки, а Брадата наниза 20. Ивица Зубац пък хвана 15 борби за Клипърс. Никола Йокич направи "трипъл-дабъл" с 36 точки, 17 борби и 10 асистенции за Денвър, но тимът не успя да направи обрат в края и пропусна да измести Минесота от върха в класирането на Западната конференция.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!