Националният отбор на България по минифутбол разбра групата си за Евро 2024

Националният отбор на България по мини футбол попадна в една група с тимовете на Сърбия, Грузия и Португалия за предстоящото Европейско първенство. Родният тим бе поставен в първа урна, където попадаха топ 5 на най-добрите отбори от Евро 2022 заедно с домакините от Босна и Херцеговина. Припомняме, че на Европейското първенство преди две години България спечели бронзовите медали. Шампион тогава стана Азербайджан.

“Лъвовете” се представят отлично през последните години, като освен третото място на Европейското, стигнаха и до 1/4-финал на Световното първенство през миналата година. Евро 2024 е във формат от 24 отбора и стартира на 1-ви юни тази година. Финалът ще се играе на 8-ми.