Вестфалия изнесе лекция на България (16) в контрола

Юношеският национален отбор на България до 16 години допусна изключително тежко поражение с 1:5 от германската провинция Вестфалия в контролна среща, която се изигра на базата в "Бояна".

Бърз обрат донесе победа на България U16 срещу Вестфалия

Проверката започна отлично за селекцията на Вестфалия. В 8-ата минута Рубен Шнайдер направи мощен пробив, който завърши с удар, попаднал в целта на Жулиен Бекер.

След само 60 секунди игра Франческо Калиа изравни с глава след центриране от фал.

12 България U16 1:5 Вестфалия U16

Последва обаче сериозен натиск, който завърши с моментален гол в 11-ата минута на Рубен Шнайдер.

Две минути по-късно Жулиен Бекер заби и второто си попадение в проверката, възползвайки се от нова неточност в отбраната на България.

В 22-ата минута Люк Фахренхорст получи възможност да вкара четвърти гол, но ударът му от точката на дузпата попадна в горната греда.

До края на първата част гостите от Германия продължиха да доминират, но не стигнаха до повече голове.

В 64-ата минута втори гол в мача отбеляза и Рубен Шнайдер. Халфът се разписа с мощен удар от далечна дистанция.

Десет минути по-късно и Фадих Вашич нацели горната греда с шут от границата на наказателното поле.

Малко преди края на проверката Кристиян Михайлов излезе очи в очи със стража на Вестфалия, но се забави и стреля право в тялото му.

В последните секунди Лумиере Санто се възползва от разбъркване в наказателното поле и от метър прати кълбото за пети път в мрежата на България, за да оформи крайния резултат.

БЪЛГАРИЯ - ВЕСТФАЛИЯ 1:5

0:1 Жулиен Бекер (8)
1:1 Франческо Калиа (9)
1:2 Рубен Шнайдер (11)
1:3 Жулиен Бекер (13)
1:4 Рубен Шнайдер (64)
1:5 Лумиере Санто (90)

Стартови състави:

България: 1. Антони Николов, 5. Симеон Турлаков, 7. Валентинов Върбанов, 9. Иван Дейков, 10. Мартин Пейчев, 11. Иво Мотев, 13. Калоян Ангелов, 14. Борислав Стоичков, 15. Денислав Величков, 18. Франческо Калиа, 22. Младен Петков

Вестфалия: 18. Пол Колмаер, 5. Мика Нахлер, 6. Ариан Гюзел, 7. Даниел Рихтер, 14. Джоел Гезер, 13. Диего Бранко, 15. Рубен Шнайдер, 16. Люк Фахренхорст, 17. Жулиен Бекер, 2. Хасан Харадини, 3. Елиа Саламоне

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!