Реал Сосиедад взе баското дерби с Алавес за трета поредна победа

Реал Сосиедад победи като гост Алавес с 1:0 баското дерби от 30-тия кръг на Ла Лига. Единственото попадение за тима на Иманол Алгуасил отбеляза Йон Пачеко (59’).

Така Реал Сосиедад постигна трета поредна победа и остава на 6-а позиция. Алавес пък записа второ последователно поражение и остава на 13-а позиция.

Първата част не предложи много ситуации за гол. В 13-ата минута Андер Баренечеа от гостите се озова на удобна позиция, но стреля встрани от вратата на Антонио Сивера. В 29-ата минута пък Микел Оярсабал се разписа, но попадението му бе отменено заради засада. Осем минути по-късно дойде и най-чистото положение в мача дотук за домакините. Луис Риоха от Алавес стреля от границата на наказателното поле, но за негов малшанс нацели страничния стълб на стража на Сосиедад Алекс Ремиро.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През втората част гостите натиснаха сериозно. В 54-тата минута след центриране от корнер на Арсен Захарян Йон Пачеко засече с глава, но Сивера се намеси великолепно и спаси сигурния гол. Пет минути по-късно Сосиедад все пак успя да открие резултата. Отново след ъглов удар и центриране на Захараян, Пачеко засече с глава и този път не остави шансове на стража на Алавес - 0:1 за Реал Сосиедад. До края на срещата също не изобилстваше от шансове, като домакините опитаха стихиен натиск и дори можеха да изравнят в последните секунди на срещата след разбъркване, но удар на Рафа Марин бе блокиран. В крайна сметка обаче Реал Сосиедад удържа аванса си и се поздрави с победата.

Снимки: Gettyimages