Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Арда и Крумовград не успяха да се победят и не намериха място в топ 6

Арда и Крумовград завършиха наравно 1:1 в двубой от 26-ия кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха равностоен мач в Кърджали, като и двете попадения паднаха през първата част. Първо Чинонсо Офор откри в 5-ата минута, като това бе първо попадение в първия официален мач на централния нападател с екипа на “небесносините”. В 29-ата обаче Вячеслав Велев върна равенството с хубав удар и така оформи крайния резултат.

Двата тима са с равен брой точки, на една от шестия ЦСКА 1948. Ако някой от тях беше постигнал победа днес, щеше да се намести сред най-добрите шест. Така обаче остават на седмото и осмото място в класирането.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута. При една от първите атаки в двубоя Боби Цонев центрира в наказателното поле, където намери Чинонсо Офор. Нападателят, който записва първи минути с екипа на Арда, насочи добре топката с глава и вкара за 1:0.

В 9-ата минута Офор подаде от аутлинията към точката за изпълнение на дузпа към Коконов. Българинът обаче от удобна позиция прати кълбото високо над напречната греда. Гостите отговориха с нападение в 16-ата минута, когато Ренан Ареяш стреля директно от воле. И в този случай обаче ударът бе крайно неточен.

В 29-ата минута Крумовград организира прекрасна атака, с която изравни резултата. След няколко добри разигравания и отигравания Димитър Тонев получи отляво и центрира по земя към наказателното поле. Там Юсеин отклони леко кълбото и то дойде удобно на Вячеслав Велев, който с хубав диагонален удар направи резултата 1:1.

Гостите можеха да стигнат и до втори гол. Али центрира добре отляво, а Александър Колев надскочи противниковите защитници и засече с глава. Топката обаче премина на сантиметри от страничния изстрел. В 40-ата минута пък Коконов остана сам срещу вратаря и реализира за 2:1. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Малко преди последния съдийски сигнал за първата част пред Арда се откри 100-процентова ситуация. Чинонсо Офор пусна хубав пас към Боби Цонев, който отигра майсторски и пусна успореден пас на голлинията към другия край на вратата. Там обаче Иван Коконов и Станислав Иванов си попречиха и в крайна сметка никой от тях не успя да засече, а кълбото излезе в аут.

Второто полувреме започна с удар на Серкан Юсеин от далечна дистанция, който обаче излезе в аут. В 64-ата минута Феликс Ебоа стреля с глава след подаване от пряк свободен удар, но неточно.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 73-ата минута се откри отлична възможност пред отбора на Арда. Станислав Иванов бе изведен по перфектен начин сам срещу Янко Георгиев. Ударът на крилото на домакините бе добър, но в обсега на вратаря на Крумовград, който изби.

До края на полувремето повече интересни положения не се откриха. На два пъти Янко Георгиев трябваше да избива далечни удари на Борислав Цонев и Чинонсо Офор, които обаче не бяха много опасни.

След днешното равенство двата тима събират в актива си 36 пункта. Както вече стана ясно пред тях е ЦСКА 1948, който е с 37, но и с два мача по-малко.

АРДА 1:1 КРУМОВГРАД

1:0 Чинонсо Офор (5)
1:1 Вячеслав Велев (29)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 9. Офор Чинонсо, 10. Борислав Цонев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа, 99. Стаснилав Иванов;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 4. Лукас Сантана, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунает Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Арияш, 77. Октай Юсеин, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев.