Николас Пенев се превърна в герой за Хебър

Отборът на Хебър постигна труден успех с 1:0 над Арда (Кърджали) в двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна Николас Пенев, който заби единственото попадение в срещата.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. В 17-ата минута Борислав Цонев намери отлично Ел Мами Тетах зад гърба на защитата на Хебър. Атакуващият футболист на Арда преодоля Петър Дебърлиев, но при удара си нацели десния страничен стълб.

В последните секунди на първата част Борислав Цонев пробва изненадващ шут с левия крак от трудна позиция, но топката не попадна в целта.

Второто полувреме започна мечтано за домакините. В 48-ата минута Архан Исуф напредна по десния фланг и центрира към Николас Пенев, който овладя кълбото и с прецизен удар матира Анатолий Господинов.

В 54-ата минута Стефан Цонков засече с глава центриране от фал. Стражът на тима от Кърджали спаси, а при добавката Георги Вълчев се разписа, но голът бе отнемен, тъй като Стефан Цонков бе в положение на засада.

В 74-ата минута Ангел Бастунов стреля силно с десния крак, но право в ръцете на Анатолий Господинов.

В последните секунди на срещата Лъчезар Котев отправи красив удар от въздуха, но вратарят на домакините се справи и по този начин Хебър се поздрави с трите точки.

ХЕБЪР - АРДА 1:0

1:0 Николас Пенев (48)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев, 13. Архан Исуф, 10. Ангел Бастунов, 8. Красиан Колев, 9. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Кардосо, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 12. Окезие Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах, 80. Лъчезар Котев, 93. Феликс Ебоа, 99. Станислав Иванов

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Startphoto