Генчев: Момчетата не издържаха психически

Старши треньорът на Крумовград Станислав Генчев коментира равенството на своя тим с Пирин. “Сините” поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване до 2:2.

Крумовград пропиля два гола аванс срещу непримирим Пирин

“Най-несигурният резултат във футбола е 2:0. Първото полувреме имахме много създадени положения, греда, резултатът трябваше да е по-голям. Една ненужна грешка в 45-ата минута и противникът върна един гол. Футболът е психология, това даде увереност на противника. Опитах се да смъкна напрежението на полувремето, но чисто психически не издържаха момчетата и логичното се случи.

И 2 гола не са малко. Пирин няма загуба последните 3 мача, това е добре окомплектован отбор, 2 гола не са малко, но трябваше да продължим да играем по същия начин както през първото полувреме. При 2:0 на полувреме щеше да е по-различно. Сега има пауза, която идва в добър момент за нас.

Трудът се възнаграждава. Футболистите се трудят. Имахме един национал, сега двама, може след това трима”, заяви Генчев.