Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Ботев (Ихтиман) не се даде на Миньор

Ботев (Ихтиман) отново не загуби срещу Миньор. В мач от 26-ия кръг тимът, воден от Валери Свиленов, направи 1:1 срещу лидера в Югозападната Трета лига. Йоан Маринов откри за Ботев през първата част, а домакините стигнаха до хикса в края на двубоя с гол на Иванов.

През първата част, след центриране от корнер, Йоан Маринов даде преднина на гостите. Миньор също имаше възможност да реализира, но не стигна до гол през първите 45 минути. Ситуация за дузпа срещу Трендафилов от Ботев беше подмината от съдията, а това не се хареса от гостуващия тим.

Резултати и класиране след 26-ия кръг на Югозападната Трета лига

През втората част "чуковете" съумяха да изравнят чрез Иванов и не допуснаха изненадващо поражение. Ботев съумя да не загуби и двете си срещи с лидера през сезона, след като през есента също направи 1:1 срещу този съперник.

Миньор е лидер в групата с 66 точки, а Ботев продължава пролетта си без поражение и е на 6-ото място с 40.

"Като цяло съм доволен от старанието и себераздаването на момчетата, но съдиите не бяха на ниво и играхме срещу 14 човека", коментира след двубоя треньорът на Ботев (Ихтиман) Валери Свиленов.