Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Два златни медала за България на Световното първенство по спортни танци учебна програма

Александър Савеков и Преслава Драганова спечелиха два златни медала на Световно първенство по спортни танци учебна програма в италианския град Пиеве Ди Ченто. В надпреварата участваха около 30 български двойки. Савеков и Драганова взеха златните отличия при младежите стандартни и латиноамерикански танци.

Българските състезатели завоюваха още сребро на латина и бронз на стандарт при юноши младша възраст на Любослав Атков и Екатерина Александрова, както и два бронзови медала при деца 2 на Кристян Рангелов/Яница Мицева на стандарт и латина.

При младежите стандарт Александър Господинов/Ивайла Цветкова се наредиха на десета позиция, Константин Крумов/Елени Капусидо са 17-и, а Петър Георгиев/Стиляна Карчева 25-и. В същата възрастова категория латина Александър Господинов/Ивайла Цветкова са 15-и, а Петър Георгиев/Стиляна Карчева заеха 27-о място.

Над 30 български двойки са заявени за Световното първенство по спортни танци

В категория състезатели над 19 години стандартни танци на осма позиция се класираха Калоян Стоянов/Теодора Стоянова, а на латина двамата достигнаха до финала и завършиха шести. Борис Гиога/Анна Ланза са 15-и в латиноамериканските танци.

В стандарт юноши младша възраст Николас Костадинов/Калина Христова са седми в подреждането, Христо Статев/Мария Пискова - десети, Димитър Вангелов/Ния Атанасова - 17-и, а Георги Диков/Елена Крумова - 23-и. На латина Димитър Вангелов/Ния Атанасова заеха 7-а позиция, Христо Статев/Мария Пискова - 16-а, Николас Костадинов/Калина Христова - 18-а и Георги Диков/Елена Крумова - 37-а.

При юноши старша възраст стандартни танци Петър Тодоров/Магдалена Иванова се класираха на десето място, на латина Николай Цанев/Елеонора Спасова са четвърти, а Петър Тодоров/Магдалена Иванова - 16-и.

Илия Добрев и Дария Посипай със сребърни медали в стандартните танци на "Bulgarian Open Championship"

На стандарт деца 1 Кристян Желев/Снежина Маринова се наредиха пети, а на латина двамата са девети. Александър Коротеев/Ева Христова заеха 19-а позиция в латиноамериканските танци.

При деца 2 стандарт и латина Теодор Кацарски/Божидара Александрова завършиха на 15-о място.

"От името на УС на БФКСТ искам да изкажа своята голяма благодарност на Министерството на младежта и спорта за подкрепата, която оказва на федерацията, на всички спортни клубове, състезатели и техните треньори за постигнатите високи спортни постижения!", заяви Георги Найденов, председател на Българска федерация на клубовете по спортни танци.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!