Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Рейнджърс порязаха Айлъндърс за 45-ата си победа през сезона

Джони Бродзински вкара победния гол 4:59 минути преди края втората третина при успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 5:2 срещу Ню Йорк Айлъндърс в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Мика Зибанеджад, Уил Кули, Каапо Какко и Алекси Лафрение също се разписаха, а Игор Шестьоркин направи 25 спасявания за Рейнджърс.

Бо Хорват наниза и двете шайби за Айлъндърс, като и за двете попадения му асистира Брок Нелсън. На мрежата Иля Сорокин отрази 26 удара на противника, но това не помогна особено на тима му, който допусна четвърто поредна поражение.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Победата бе 45-а през сезона за Рейнджърс, които имат 94 точки и са лидери в Столичната дивизия. Същият актив има Флорида Пантърс в Атлантическата дивизия, където е и лидерът в Източната конференция Бостън Брюинс с точка повече.

Каролина Хърикейнс остана на четири точки зад Рейнджърс след победата си със 7:2 срещу Отава Сенатърс. Дмитри Орлов завърши с два гола и две асистенции, а Джейк Генцел записа първото си попадение след трейда от Питсбърг Пенгуинс. Евгени Кузнецов, Сет Джарвис, Джейлън Чатфийлд и Брендън Лемьо същи вкараха.

Сидни Кросби спря серията си без голове с попадение и асистенция за победа на Питсбърг с 6:3 срещу Детройт Ред Уингс. "Червените криле" все още заемат последната плейофна квота с точка пред Вашингтон Кепиталс, а Пенгуинс изостават с пет пункта.