Петко Петков с голово шоу при резултатен успех на Оборище (Панагюрище)

Нападателят на Оборище (Панагюрище) Петко Петков изнесе шоуто при победата на неговия тим с 5:2 над Костинброд в двубой от 25-ия кръг на Югозападната Трета лига. Резултатният успех, който видяха феновете на "Орчо Войвода" е и втори пореден за момчетата на Борислав Кьосев.

Домакините влязоха много силно в срещата и решиха до голяма степен изхода от двубоя още до 24 минута след 3 безответни попадения на сметката на Петко Петков. Таранът на Оборище откри в 9-ата минута, удвои резултата в 20-ата и оформи своя хеттрик в 24-та.

Второто полувреме започна по идентичен начин, като само 6 минути бяха нужни на Петко Петков да вкара четвъртото си попадение в двубоя и да откаже изцяло Костинброд. Последва размяна на попадения, като само в рамките на 120 секунди Стефан Методиев върна един гол, а Георги Божилов след подаване на Петко Петков възстанови аванса на своя тим. В 77 минута опитният нападател Калоян Бонев върна още един гол за Костинброд оформяйки крайното 5:2.

С този успех Оборище събира 23 точки в актива си и остава на 18 позиция във временното класиране, докато Костинброд е 15 с 2 спечелени точки повече. Следващият уикенд Оборище гостува на дубъла на Левски в София, докато Костинброд приема друг дублиращ тим - този на Славия.