Лацио се измъчи срещу отбор от дъното

Отборът на Лацио стигна до много трудна победа срещу тима на Фрозиноне с 3:2 в среща от 28-ия кръг на италианската Серия “А”. Въпреки че момчетата на Еузебио Франческо вкараха два гола чрез Пол Лирола (13’) и Уалид Чедира (70’), не успяха да запазят аванса си и допуснаха обрат след попаденията на Матия Дзакани (38’) и Валентин Кастейянос (63’).

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

С успеха “орлите” се върнаха на деветото място, което днешната победа на Монца срещу Рома и останаха на допустима дистанция от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири през следващия сезон. Играчите на Фрозиноне пък са все още в зоната на изпадащите и се намират на точка от първия над чертата - Емполи.

Около четвърт час след началото Цортеа намери с превъзходно центриране Лирола, който се извиси над бранителя на “римските орли”, който го беше покрил недостатъчно добре и закъсня да реагира. Играчът на Фрозиноне се възползва от това и засече с глава, за да даде изненадваща преднина за отбора си.

Римляните съумяха да изравнят десетина минути преди края на полувремето, когато Гендузи пратя блестящо остро центриране отстрани наказателното поле, а вътре абсолютно непокрития Дзакани разстреля Стефано Турати.

Подобно на случващото се през първото полувреме, така и след почивката гол падна близо четвърт час след началния съдийски сигнал, като този път “орлите” вкараха и осъществиха пълен обрат. Отново центрирана топка не бе разчетена правилно от домакинските защитници и Кастейянос засече с глава, за да матира отново Турати.

Пет минути по-късно изпълнение на корнер доведе до истинска суматоха в наказателното поле на отбора на Фрозиноне и защитниците не успяха да изчистят. За сметка на това Казале стреля от точката за изпълнение на дузпа, а шутът му попадна в гредата. Междувременно Турати се хвърли да спсява, а топката се търкулна след сблъсъка в левия страничен стълб в краката на Кастейянос, за когото се оказа детска игра да добута коженото кълбо в опразнената врата.

Още пет минути по-късно дойде падна още един гол. Късо изпълнение на корнер доведе до хаос този път в отбраната на гостите, а там най-компетентен се оказа Чедира, който Христос Мадас с изключително ефектна задна ножица.

След това фамозно начало на второто полувреме, оставащите двайсетина минути се доиграха без да падат нови голове и играчите от “вечния град” стигнаха до измъчената си победа. Тя бе първа за тях от 22-ри февруари, когато бе победен тима на Торино с 2:0.

Снимки: Imago