Лудогорец отново дръпна на върха след разгром над Локомотив (София)

Лудогорец постигна седмата си поредна победа в efbet Лига, след като разгроми у дома Локомотив (София) с 6:0 в двубой от 25-ия кръг на първенството. "Орлите” не оставиха съмнение, че са по-класният отбор и съвсем заслужено се поздравиха с успеха.

Тимът на Георги Дерменджиев реши всичко в своя полза още през първото полувреме, когато точни бяха Квадво Дуа (2’), Ивайло Чочев (38’) и Бърнард Текпетей (43’). След почивката Дуа, Руан Секо и Аслак Фон Витри, съответно в 53-тата, 57-мата и 88-мата минута, оформиха крайния резултат. Това бе първи мач за Чочев като титуляр и той отбеляза дебютното си попадение със зелената фланелка.

В началото на втората част се получи изключително неприятен инцидент с Александър Любенов. Вратарят на "железничарите" беше ударен неволно с коляно от Квадво Дуа и загуби съзнание за няколко секунди. Това наложи принудителна смяна, а на неговото място под рамката застана Жарко Истатков.

Брутален сблъсък прати вратаря на Локо (София) в безсъзнание

Загубата е втора поредна за момчетата на Данило Дончич и Локомотив остава на 12-о място в класирането с актив от 25 точки. Лудогорец отново увеличи преднината си на върха и вече е на 3 точки пред втория Черно море и с мач по-малко.

След паузата за националните отбори разградчани гостуват на "Лаута", а за "червено-черните" предстои домакинство срещу ЦСКА - София.

Едва 72 секунди след първия съдийски сигнал домакините откриха резултата. "Железничарите" сбъркаха при изнасянето на топката - Руан Секо пресече подаване на Красимир Станоев и намери на чудесна позиция Квадво Дуа, който хладнокръвно преодоля противниковия страж.

В осмата минута Ивайло Чочев стреля от границата на наказателното поле, но ударът му с десния крак беше твърде слаб и не затрудни Александър Любенов.

Малко след като измина четвърт час игра от началото на срещата Диниш Алмейда се извиси над всички при центриране на Рик Джонатан от фал, но изстрелът му с глава попадна право в ръцете на Любенов. В 19-ата минута удар на Текпетей от близко разстояние срещна горната греда.

В 38-мата минута Дуа свали по страхотен начин топката към Ивайло Чочев, който преодоля Любенов с по-неудобния си десен крак и отбеляза дебютния си гол със зелената фланелка.

Пет минути по-късно футболистите на Георги Дерменджиев организираха добра атака, при която Текпетей получи кълбото извън наказателното поле и с неспасяем удар в долния десен ъгъл на вратата не остави шансове на стража на Локомотив.

"Орлите" започнаха по-активно след почивката и в 47-мата минута Квадво Дуа беше изведен зад гърба на защитата на "железничарите". Александър Любенов излезе, за да пресече подаването, но нападателят на Лудогорец първи стигна до топката и беше фаулиран, а главният съдия посочи бялата точка. При ситуацията се стигна до много неприятен сблъсък, при който Любенов получи тежък удар и изпадна в безсъзнание. Вратарят беше изнесен на носилка, а на негово място се появи Жарко Истатков.

Дуа се нагърби с изпълнението на дузпата и с изстрел в центъра на вратата направи 4:0.

В 57-мата минута Фон Витри центрира отдясно, Пьотровски отклони топката към Секо, който изпревари Истатков и покачи на 5:0.

Малко след това стражът на столичани се отличи с две добри спасявания. Истатков отрази последователно изстрели на Рик Джонатан и Бърнард Текпетей. В 70-ата минута Квадво Дуа вкара третото си попадение в срещата, което обаче беше отменено заради засада.

Четвърт час преди края на редовното време Серджио Падт също трябваше да се намесва след опасен шут на Карлос Франса.

В 88-мата минута Аслак Фон Витри също записа името си сред голмайсторите с плътен удар по диагонала и оформи крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ 6:0 ЛОКО (СОФИЯ)

1:0 Квадво Дуа (2)
2:0 Ивайло Чочев (38)
3:0 Бърнард Текпетей (43)
4:0 Квадво Дуа (53-д)
5:0 Руан Секо (57)
6:0 Аслак Фон Витри (88)

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 26. Сонко Сундберг, 37. Бърнард Текпетей, 99. Руан Секо

ЛОКО (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 93. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра, 2. Гонсало Кардосо, 21. Антони Иванов, 13. Селсо Рапосо, 98. Стив Траоре, 11. Карлос Франса