Вини Жуниор засили Реал Мадрид към титлата и пак се смя последен

Във втора поредна седмица Реал Мадрид вкара четири гола, с което направи поредна крачка към титлата в Ла Лига. Този път “белите” сразиха Осасуна с 4:2 като гости в мач от 29-ия кръг, след който предстои пауза. И този път Винисиус Жуниор беше в центъра на събитията, след като вкара два гола. Бразилецът дори се размина с хеттрик, но пък поне успя отново да покаже силния си характер, след като през изминалите дни пак беше обиждан на расистка основа. На “Ел Садар” Вини беше емоционален, като си изкара жълт картон за пререкание с рефера, а и беше освиркван. Картонът е негов пети за първенство, заради което той ще бъде наказан за следващия мач.

Иначе и двата тима влязоха вихрено в срещата Вини Жуниор се разписа за столичани още в 4-тата минута, но след само три голмайсторът на домакините Анте Будимир изравни. Даниел Карвахал възстанови преднината на гостите в 18-ата минута. В 61-вата Браим Диас покачи на 3:1 за "кралете", а след още три минути Винисиус окончателно сломи домакините с втория си гол. Така Вини вече има 18 попадения и 8 асистенции през сезона. Чак в добавеното време Осасуна върна още един гол чрез Икер Муньос.

Победата на Реал можеше да бъде още по-изразителна, но шансът обърна късмет на Родриго, който пропиля няколко възможности. В последните секунди пък Арда Гюлер удари греда.

След прекъсването на първенство остават девет кръга, в които “белите” ще имат пет домакинства, сред които и такова срещу Барселона - след пет седмици.

Това беше последният двубой от наказанието на Джуд Белингам. При неговото отсъствие треньор на Реал Карло Анчелоти отново заложи на Браим Диас заедно с Родриго и Винисиус Жуниор. Лука Модрич се завърна на пейката, а Хоселу е получил травма и остана извън групата. Осасуна отново заложи в атака на Анте Будимир, който с този си гол вече има 15 в първенството.

Двубоят започна с гол на Винисиус още в 4-тата минута. Тогава той отне топката от централния защитник Алехандро Катена и след това с лекота преодоля вратаря Ерера за 1:0.

Домакините обаче отговориха светкавично с попадение на Будимир за 1:1 в 7-ата минута, дошло след разбъркване след центриране от корнер.

Лудото начало на "Ел Садар" продължи с второ излизане на Вини Жуниор сам срещу вратаря, но този път стражът спаси. Това се случи минута след гола на Осасуна.

Последваха по един опасен удар и към двамата вратари, които бяха отразени от тях. В 18-ата обаче Серхио Ерера не успя да направи нищо след засичане отблизо на Карвахал, с което Реал пак поведе - 2:1.

Интересните моменти продължиха със ситуация, при която тимът на Анчелоти поиска дузпа за евентуално задържане на Винисиус от страна на Унай Гарсия в 21-вата минута. Главният рефер Хуан Мартинес обаче прецени, че няма основания за нарушение.

Играта продължи във високото темпо с шансове и за двата отбора. В 41-вата Андрий Лунин спаси мрежата на Реал след добър шут на Арнаис. После обаче и колегата на украинеца - Серхио Ерера, беше на мястото си след рикошет.

Две минути преди паузата Вини Жуниор получи жълт картон за непристойно поведение, след като се изсмя иронично на арбитъра.

Второто полувреме продължи с двуостра игра, която на моменти беше и груба. Реал Мадрид успя да поведе с 3:1 в 61-вата, когато далечен пас на вратарят Лунин беше продължен с глава от Валверде и изведнъж Браим се оказа очи в очи с Ерера. Новият национал на Мароко не сбърка и донесе преднина от два гола.

След още само три минути, при сходна ситуация, Винисиус успя да покачи на 4:1.

Бразилецът се размина с хеттрик в 68-ата, когато се озова в същото положение като при четвъртия гол, но този път пропусна.

В добавеното време Икер Муньос фиксира крайното 2:4, а малко след това Арда Гюлер от Реал удари греда.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!