Барселона победи Партизан със силна игра в края

Барселона постигна домакински успех над сръбския Партизан с 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8) в 29-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Каталунският гранд направи много силна последна четвърт, за да подчини сръбския си противник.

Николас Лапровитола се отличи със 17 точки и 5 асистенции за Барселона, докато Уили Ернангомес добави още 15.

За Партизан Алекса Аврамович реализира 27 точки, 3 борби и 3 асистенции, с което стана и топреализатор в двубоя. Зак ЛеДей вкара 16, но това не бе достатъчно, тъй като никой друг от сръбския отбор не отбеляза двуцифрен резултат.

Партизан започна блестящо и поведе с 0:6, но това бе за кратко, тъй като Барселона бързо намери своя ритъм и обърна хода на мача, осигурявайки си аванс от 29:24 в края на първата четвърт. На полувремето преднината на домакините бе крехка - 51:48, но в средата на третата четвърт тя достигна до 67:52. Партизан намали до 74:70 в началото на последната част, но оттам нататък Барса включи на възможно най-високата предавка и дръпна благодарение на смъртоносната си стрелба от далечно разстояние.

С този успех каталунският гранд се утвърди на 2-рото място подреждането с актив 20-9, а след втората си поредна и общо 13-та загуба Партизан заема десетата позиция във временното класиране. Лидер е вечният съперник на "каталунците" Реал Мадрид, който има едва 6 поражения от старта на турнира този сезон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В други срещи от снощи сръбският Цървена звезда отстъпи у дома от израелския Макаби Тел Авив с 80:84 (21:17, 26:14, 14:22, 19:31), а домакинска загуба допусна и АЛБА Берлин в Германия от Монако с 82:90 (27:13, 12:32, 23:24, 20:21).