Швьонтек срещу Вожняцки на четвъртфиналите в Индиън Уелс

Номер 1 в света Ига Швьонтек (Полша) отнесе с 6:1, 6:2 Юлия Путинцева и се класира за четвъртфиналите на силния турнир от сериите WTA 1000 в Индиън Уелс (САЩ).

Швьонтек започна мача доста неубедително, като се наложи да спаси четири точки за пробив в третия гейм, преди да намери ритъма. Полякинята след това поведе с 5:1, предизвиквайки Путинцева да си хвърли ракетата на земята в изблик на разочарование. Полякинята, която спечели титлата в “Рая на тениса” през 2022 година, приключи първия сет за по-малко от 30 минути. Тя нямаше проблеми и във втория, след като взе първите три гейма. Все пак Путинцева върна един пробив за 1:3, както и един за 2:4.

"Знаех, че трябва да остана фокусирана във втория сет, защото това ще бъде различна част от мача, каза Швьонтек след успеха си. - Основното, което исках, е да играя моята си игра и да остана концентрирана".

В следващата фаза съперничка на Ига Швьонтек ще бъде бившата №1 в света Каролин Вожняцки, която се завърна в Tура миналата година след майчинство. Датчанката преодоля друга майка - Анжелик Кербер (Германия), с 6:4, 6:2.

“Щастлива съм, че спечелих. Не приемам нищо за даденост. Направим много дълга пауза, но се върнах и сега просто се забавлявам. Развълнувана съм, че ще имам възможността да изиграя още един мач тук”, сподели Вожняцки.

"Тя е наистина опитен играч. Печелила е турнира през 2011-ва. И мисля, че се представя чудесно, след като се върна от майчинството. Изпитвам огромно уважение към нея", заяви Швьонтек по адрес на датчанката.

Украинката Марта Костюк победи Анастасия Павлюченкова 6:4, 6:1 и на четвъртфиналите ще играе с друга рускиня – Анастасия Потапова. Потапова се справи с италианката Ясмине Паолини със 7:5, 0:6, 6:3.

Костюк загуби едва четири точки в цялата среща при свой сервис и проби подаването на Павлюченкова пет пъти, за да стигне за първи в кариерата си до четвъртфинал на турнир от сериите WTA 1000. По-рано този месец двете се срещнаха на турнира в Сан Диего и украинката спечели в три сета.