Сакраменто разгроми Милуоки, Бостън не се затрудни с Юта

Тази нощ се изиграха 7 мача от редовния сезон на НБА. Сакраменто Кингс постигна убедителна победа срещу Милуоки Бъкс, а отборът с най-добри показатели - Бостън Селтикс, се справи лесно с Юта Джаз. Като изненада може да се определи домакинската загуба на Оклахома Сити Тъндър от Индиана Пейсърс.

Програмата започна с мача между Ню Йорк Никс и Филаделфия 76ърс. Домакините се наложиха със 106:79 и са на 4-о място в Източната конференция. Джош Харт направи "трипъл-дабъл" с 20 точки, 19 борби и 10 асистенции. 20 точки добави и Джейлън Брънсън. Оу Джи Ануоби се завърна след 18 пропуснати срещи и вкара 14 точки за Ню Йорк.

Трей Джемисън поведе Мемфис Гризлис с рекордните в кариерата си 24 точки за победата със 109:97 над Вашингтон Уизардс. Домакините доминираха през първото полувреме, а усилията на Кайл Кузма и Кори Киспърт не се оказаха достатъчни за Вашингтон да запише трети пореден успех.

Индиана Пейсърс спечели гостуването си на Оклахома Сити Тъндър със 121:111 и се изравни по показатели с лидера на Запад Денвър Нъгетс. Майлс Търнър отбеляза 24 точки, а Паскал Сиакам и Тайрийз Халибъртън се отличха с по 18 за "пешеходците". За Оклахома над всички беше Шей Гилджъз-Алекзандър с 30 точки, 10 борби и 5 асистенции.

Хюстън Рокетс навлиза във все по-добра форма и го доказа с успех срещу Сан Антонио Спърс - 103:101. Фред ВанВлийт наниза 21 точки за "ракетите", които вече са в серия от три поредни победи. Виктор Уембаняма беше под обичайното си ниво и вкара само 13 точки за Сан Антонио, който твърдо е на дъното в Западната конференция.

Бостън нямаше особени проблеми при визитата си на неубедителния Юта Джаз - 123:107. "Келтите" бяха без Джейлън Браун и Кристапс Порзингис, но Джейсън Тейтъм блесна с 38 точки и отказа домакините, за които Кейонте Джордж вкара 26 точки, а 21 добави Джордан Кларксън.

Минесота Тимбъруулвс спечели като гост на ЛА Клипърс със 118:100. "Горските вълци" изковаха успеха в последните 12 минути, а с най-голям принос за него беше Антъни Едуардс с 37 точки. Никейл Алекзандър-Уолкър и Майк Конли също играха силно за гостите, а за Клипърс най-резултатен беше Пол Джордж с 22 точки.

Въпреки 30-те точки на Янис Адетокунбо, Милуоки Бъкс се провали при визитата си на Сакраменто Кингс и загуби с 94:129. "Кралете" изковаха солиден аванс още до почивката и не изпуснаха инициативата до края. Ди'Аарън Фокс поведе своите с 29 точки, а 25 добави Малик Монк. Домантас Сабонис и Харисън Барнс също допринесоха за убедителната победа на състава на Майк Браун.