Реал Мадрид не срещна проблеми със Селта в мач с два автогола

Реал Мадрид спечели домакинството си на Селта с 4:0. Отборът на Карло Анчелоти доминираше през целия мач и не бе затруднен особено. “Белите” не бяха особено ефективни в нападение в отсъствието на наказания Джуд Белингам. Те отбелязаха двата си гола след ъглови удари. В 21-ата минута Винисиус Жуниор се разписа, а в 79-ата Висенте Гуаита си отбеляза нещастен автогол след удар на Рюдигер в гредата. Лошият късмет на гостите продължи и Карлос Домингес също си отбеляза автогол две минути преди края на редовното време. В добавеното време пък Арда Гюлер отбеляза първия си гол за клуба.

Реал си върна преднината от седем точки пред втория Жирона и осем точки пред третия Барселона. Селта е на две точки от зоната на изпадащите, а след седмица го чака много важен мач срещу Севиля.

Срещата започна със сериозно превъзходство на домакините. Те почти не даваха топката на съперника и много рано започнаха да създават положения. Първият удар бе дело на Камавинга, но топката отиде в ръцете на вратаря. Французинът имаше възможност и малко по-късно. Родриго на два пъти влезе в наказателното поле, но опитите му да намери съотборник не бяха успешни.

След първоначалния натиск на Реал гостите направиха няколко опита да атакуват, но без особен успех. В 20-ата минута Васкес проби отдясно и стреля от малък ъгъл, като вратарят се справи. При последвалия ъглов удар обаче Гуаита трябваше да вади топката от мрежата си, въпреки че направи две отлични спасявания. Той първо отрази удар на Рюдигер с глава, а след това и опит на Винисиус, но бразилецът получи още един шанс и този път не сбърка.

Камавинга бе сред най-активните на терена и отправи нов изстрел след индивидуален пробив, а топката мина малко покрай вратата. Реал продължаваше да има тотален контрол върху случващото се на терена. В 35-ата минута Винисиус изведе Родриго, но неговият удар бе отразен от стража. Малко след това дойде поредният удар на Камавинга, а топката отиде в ръцете на Гуаита.

Селта стигна до първа реална възможност за гол в 37-ата минута. Първо пробив на Манкийо завърши с добро подаване към Ману Санчес. Неговият удар бе блокиран, а след това Яго Аспас пробва удар от дистанция, но не затрудни особено Лунин. В края на първата част неубедителна изява на Лунин създаде разбъркване в наказателното поле, но бранителите на “белите” блокираха всички опити за удари. Тимът от Виго стигна до още един шанс в добавеното време. Центриране от фал на Аспас намери Де ла Торе непокрит, но ударът му с глава бе неточен.

След почивката тимът на Бенитес заигра по-агресивно и доста по-често опитваше да атакува. Това обаче оставяше и по-големи пространства за съперника. Винисиус постоянно тормозеше защитата на гостите и често бе спиран с нарушения. В 58-ата минута добра атака завърши с подаване на бразилеца към Браим Дийс, чийто удар отиде право в ръцете на вратаря. Родриго пропусна отлична възможност малко по-късно, когато получи топката на прекрасна позиция от Валверде.

Гостите не успяваха да сътворят нищо съществено в предни позиции, а Реал спокойно контролираше мача, като от време на време стигаше до някоя ситуация пред вратата на съперника, но не бе ефективен в завършващата фаза. Вторият гол за тима на Анчелоти падна по подобен начин на първия. След ъглов удар топката бе насочена към Рюдигер, той стреля с глава, кълбото се удари в гредата, след това във вратаря и влезе в мрежата.

Лошият късмет на Селта продължи и две минути преди края на редовното време Карлос Домингес си отбеляза автогол. В опит да изчисти защитникът се оплете и насочи топката към вратата си. Турският талант Арда Гюлер отбеляза първия си гол за клуба в добавеното време, след като бе изведен от друга резерва - Дани Себайос.

РЕАЛ МАДРИД - СЕЛТА 4:0
1:0 - Винисуис (21)
2:0 - Гуаита (79-авт)
3:0 - Домингес (88-авт)
4:0 - Гюлер (90+3)

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages