Жалко! Томова напусна рано Индиън Уелс

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис УТА 1000 на твърди кортове в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 9.25 милиона долара.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Томова отстъпи пред номер 20 в основната схема Каролин Гарсия (Франция) 1:6, 6:3, 3:6 за 96 минути.

В първия сет Томова два пъти загуби подаването си. През втората част българката изоставаше с ранен пробив, който  успя да навакса, след което направи обрат 6:3 и изравни. В решаващия сет Гарсия проби за 2:0 гейма и до края не позволи на Томова да се върне в срещата.

В петък Томова победи на старта представителката на домакините и бивша шампионка от Откритото първенство на Австралия София Кенин. С представянето си в Индиън Уелс софиянката заработи 42 хиляди долара и 35 точки за ранглистата на УТА.

Велико! Томова се разправи с шампионка от Australian Open и е във втория кръг в Индиън Уелс!