Гол в добавеното време лиши Шефилд Юнайтед от трите точки

Гол в добавеното време донесе точката на Борнемут и лиши Шефилд Юнайтед от три. Срещата на “Виталити Стейдиъм” завърши 2:2 и лиши гостите от това да си върнат надеждите за оцеляване, въпреки че те вече не са на последно място.

Тимът на Крис Уайлдър водеше с два гола и затова разочарованието за играчите му е още по-голямо. Шефилд Юнайтед се представи много по-добре, отколкото в понеделник, когато бяха размазани от Арсенал. Срещата обаче можеше да се развие по различен начин, ако Доминик Соланке бе реализирал дузпа в 14-ата минута. Нападателят обаче прати топката високо над вратата, след като се подхлъзна.

Густаво Хамер откри резултата след добавка, след като удар на Богъл бе отразен от Нето. В средата на второто полувреме Джак Робинсън удвои аванса на Шефилд Юнайтед с удар отблизо. Това бе последвано от натиск на “черешките”. Попадение на Соланке бе отменено, тъй като той игра с ръка преди това. Удар с глава на резервата Данго Уатара върна надеждите на домакините, а в добавеното време друг играч, появил се от пейката - Енес Юнал, изравни за крайното 2:2. За турския национал, който бе взет под наем от Хетафе, това бе първи гол за клуба.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago