РБ (Лайпциг) притъпи болката от "Бернабеу" с успех над последния

Отборът на РБ (Лайпциг), който по-рано през седмицата сериозно затрудни Реал Мадрид в Шампионската лига, надигна глава след отпадането от турнира с очакван домакински успех над Дармщат в мач от Бундеслигата. Футболистите на Марко Розе се наложиха с лекота с 2:0 след попадения в началото на полувремената.

По този начин “червените бикове” продължават битката си с Борусия (Дортмунд) за нов участие в ШЛ. “Лилиите” пък са си все така последни в класирането - без победа от пет месеца насам - доближавайки се все повече до изпадането.

Лайпциг имаше шанс да поведе след автогол още в 3-тата минута, като нещастието да си го отбележи имаше Томас Ишърууд. Пет минути след паузата пък Кристоф Баумгартнер покачи на 2:0.

В нито един момент победата на домакините не беше поставена под въпрос, като те отправиха цели 28 удара към вратата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!