Спартак (Плевен) обърна Черноморец (Балчик)

Спартак (Плевен) победи с 2:1 Черноморец (Балчик) в мач от 25-ия кръг на Втора лига. Плевенчани стигнаха до обрат, след като Джорджио Димитров бе дал аванс на гостите в 30-ата минута. Малко по-късно ситуацията на домакините стана още по-тежка, тъй като капитанът Иво Върбанов бе изгонен с червен картон. Скоро обаче ситуацията се промени и последва червен картон за Петър Иванов от гостите и дузпа за Спартак, която Преслав Антонов реализира. През втората част Васил Шопов пък донесе успеха на тима от Северозападна България.

С успеха си днес Спартак вече заема шесто място в класирането с актив от 37 точки. Черноморец от своя страна поделя дъното с Бдин (Видин) и спасението изглежда много трудна задача.

Спартак (Плевен) 2:1 Черноморец (Балчик)
0:1 Джорджио Димитров (30)
1:1 Преслав Антонов (39-д)
2:1 Васил Шопов (56)