Две дузпи доближиха Манчестър Юнайтед до петото място

Манчестър Юнайтед прекъсна серията от две поредни загуби, след като победи с 2:0 Евертън на „Олд Трафорд“ в двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг. Благодарение на този успех „червените дяволи“ съкратиха изоставането си от Астън Вила на осем точки и се доближиха на три зад Тотнъм, който обаче в момента е с два мача по-малко. Утре четвъртият и петият във временното класиране излизат един срещу друг на „Вила Парк“. Две дузпи през първото полувреме донесоха победата на Манчестър Юнайтед. И двете бяха изработени от Алехандро Гарначо, който бе най-опасният играч на домакините. Реализираха ги Бруно Фернандеш (12') и Маркъс Рашфорд (36'). „Карамелите“ всъщност не играха лошо на „Олд Трафорд“, но не успяха да завършат ситуациите, които създаваха. Така тимът на Шон Дайч записа 11-и пореден мач без победа във Висшата лига. Мърсисайдци остават само с един успех от последните си 31 визити на „Олд Трафорд“ в Премиър лийг.

Тен Хаг заложи на същите 11, които започнаха и преди седмици в дербито с Манчестър Сити. Маркъс Рашфорд и Джони Еванс бяха на линия, въпреки че бяха заменени принудително в този двубой. Шон Дайч също не бе направил нито една промяна в сравнение с мача с Уест Хам. Идриса Гей се възстанови навреме от контузия в слабините, за да излезе като титуляр на „Олд Трафорд“.

Гостите започнаха много агресивно и след само две минути игра имаха страхотна възможност, но Амаду Онана не успя добре отблизо да засече топката след центриране отляво. Халфът игра с бедро, а след това топката удари и ръката му. Андре Онана изби, а след това Годфри не успя с добавката.

След първите 6-7 минути, в които Евертън игра по-добре, домакините организираха две добри атаки. При първата Харисън игра блестящо в защита и с прецизен шпагат изби топката от крака на Рашфорд, който проби в наказателното поле. Малко след това Тарковски обаче действа лошо в наказателното поле и закачи крака на Гарначо, без да играе с топката – дузпа за домакините. Бруно Фернандеш много прецизно прати топката в ъгъла за 1:0.

Евертън можеше да отговори бързо, но в 13-ата минута хубав удар на Макнийл профуча встрани от вратата. В 25-ата Джеймс Гарнър нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле, но Андре Онана изби уверено.

Три минути след това Юнайтед можеше да удвои аванса си. Бруно Фернандеш изпълни много качествено пряк свободен удар, след който топката влизаше под напречната греда, но Пикфорд показа великолепна реакция и изби.

Гарначо продължи да бъде играчът на Манчестър Юнайтед, който създава най-много проблеми на отбраната в синьо. В 34-тата минута талантът отново дриблира между няколко защитници и малко след границата на наказателното поле Годфри застъпи крака му – втора стопроцентова дузпа за „червените дяволи“. Този път с изпълнението се нагърби Маркъс Рашфорд, но и той бе безупречен от бялата точка – 2:0.

В добавеното време домакините поискаха трета дузпа, след като топката срещна ръката на Миколенко след ниско центриране на Гарначо. Това обаче бе естествената позиция на ръката, на която бранителят се подпираше при шпагата, който направи. Затова този път наказателен удар не бе отсъден.

В четвъртата минута на добавеното време на първата част Евертън пропусна добра възможност да върне един гол, след като Дуайт Макнийл не успя да преодолее Онана.

Евертън започна по-добре втората част, но отново Юнайтед бе по-близо до гола. В 53-тата минута Фернандеш за пореден път изведе добре Гарначо, който напредна отляво и стреля от малък ъгъл, но над вратата.

В 58-ата минута за пореден път Андре Онана спаси след удар на Дукуре в близкия ъгъл.

Юнайтед създаде две добри ситуации в следващите минути, но първо Гарначо не успя да намери вратата след центриране на Бруно Фернандеш отляво, а след това удар на португалеца по диагонала бе избит от Пикфорд в корнер. При последвалия ъглов удар се създаде голямо разбъркване пред стража на гостите, но Евертън някак оцеля.

В 75-ата Евертън пропусна поредната добра ситуация, до която стигна. Центриране на Миколенко отляво бе отклонено от Годфри и стигна на другия фланг до Добин, който центрира остро, но малко не достигна на Калвърт-Люин да засече на далечната греда. До края "карамелите" продължиха да играят по-активно, но отново без успех в завършващата фаза.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages