Антъни Генов ще спори за титлата на двойки в Анталия

Антъни Генов се класира за финала на двойки на турнира на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът и Феликс Коруин (САЩ), които са поставени под номер 2, победиха драматично на полуфиналите представителите на домакините Мерт Алкая и Гьокберк Сариташ с 3:6, 6:2, 17-15 за 85 минути.

Съперниците им в битката за титлата ще бъдат италианците Андреа Гола и Джузепе Ла Вела.

През миналата седмица Генов триумфира с титлата на двойки на друг турнир в Анталия.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Габриел Донев пък отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнир на червени кортове на остров Киш в Иран с награден фонд 15 хиляди долара. Българинът отстъпи пред четвъртия поставен Дан Александру Томеску (Румъния) с 1:6, 2:6 за 77 минути.