Сака и Мартинели се завръщат в състава на Арсенал за домакинството срещу Брентфорд

Габриел Мартинели и Букайо Сака вероятно ще бъдат част от отбора на Арсенал в домакинството на Брентфорд в събота, каза мениджърът Микел Артета. И двамата нападатели бяха заменени по време на победата с 6:0 срещу Шефилд Юнайтед в понеделник, като Мартинели получи порязване, а Сака се почувства зле.

„Ние сме доста сигурни и се надяваме, че те могат да бъдат част от групата. Но ще трябва да видим“, заяви Артета.

Арсенал е трети в Премиър лийг с 61 точки, на две точки зад лидера Ливърпул, който се изправя срещу защитаващия титлата Манчестър Сити, втори в таблицата с 62 пункта.

Артета: Трябва да продължаваме да печелим, за да е интересно

Артета сподели, че Арсенал, който спечели седем поредни мача в лигата, трябва да се съсредоточи върху поддържането на собствената си инерция, а не върху резултатите на техните съперници за титлата.

„Просто трябва да се съсредоточим върху нашата игра, да се опитаме да спечелим и след това в неделя ще проследим мач, който трябва да бъде красив за гледане за всеки привърженик. Ще се радвам да гледам два от най-добрите отбори в Европа. Ще седя там с децата си и ще се наслаждавам на мача“, добави испанецът.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages