Каляри дочака първа победа като гост в Серия "А" от две години насам

Отборът на Каляри записа минимална победа с 1:0 при визитата си на Емполи от 24-ия кръг на Серия "А". По този начин сардинци записаха първата си победа като гост в италианския елит от 27 февруари 2022 г. насам (2:1 над Торино), след като прекараха миналия сезон в Серия "Б". За тосканци пък това беше първа загуба под ръководството на Давиде Никола, който издържа шест поредни мача без поражение.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Домакините можеха да вземат аванс в 17-ата минута, но тогава ударът по земя на Николо Камбиаги се отби в близката греда, а добавката на Йосеф Малех беше спасена от Симоне Скуфет. „Рособлу“ пък стигнаха до най-чистото си голово положение точно преди почивката, когато Елия Каприле изби изстрел с глава на Джанлука Лападула.

В 62-рата минута Либерато Какаче реши, че е открил резултата в полза на „адзурите“, но голът му беше отменен от ВАР поради засада. За сметка на това гостите поведоха в 69-ата минута, когато изстрел на Нахитан Нандес беше отразен от вратаря, но Якуб Янкто беше точен от добавка за първия си гол с екипа на "рособлу". В оставащото време домакините наложиха натиск, но не успяха да избегнат загубата.

След като Каляри прекрати серията си от шест мача без победа, тимът събра 23 точки, заемайки 18-ата позиция в класирането. Емполи е на 14-ото място със само два пункта повече.

Снимки: Imago