Емполи увеличи проблемите на Сасуоло след драматичен край

Емполи продължи добрата си серия и спечели с 3:2 гостуването си на Сасуоло. Симоне Бастони донесе победата на тима на Давиде Никола с попадение в 94-ата минута. “Сините” на два пъти повеждаха с попадения на Себастиано Луперто и М’Байе Нианг, но домакините успяваха да изравнят.

Емполи записа шести пореден мач без загуба в Серия А и се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите, като вече е 13-ти в класирането. Само по-добрата разлика от Верона пък държи Сасуоло над опасната зона, след като тимът записа пета загуба в последните си шест мача.

Двата отбора създадоха по едно положение преди да падне първият гол в срещата. В 11-ата минута Луперто засече с глава центриране от фал на Марин и откри резултата. Бранителят не успя да отпразнува попадението, тъй като при гола се удари в гредата, но не пострада сериозно и продължи мача. Сасуоло направи опит да отговори и държеше инициативата, но малко по-късно гостите отново пратиха топката в мрежата. Попадението бе отменено, тъй като топката се удари в ръката на Малех.

Домакините създадоха първото си сериозно положение в началото на второто полувреме. Удар на Дойг бе отклонен, но вратарят Каприле успя да се намеси отлично. При удара топката се удари в ръката на Исмаили и съдията отсъди дузпа, която Андреа Пинамонти реализира. В игра се появи бившият нападател на Милан Нианг и бързо започна да създава проблеми на Сасуоло. Именно негов удар бе отклонен с ръка от Торствед. Нианг застана зад бялата точка и изведе гостите отново напред.

Тимът на Алесио Дионизи отново успя да отговори и в 77-ата минута. Ферари се възползва от центриране от фал и с глава изравни за 2:2. Емполи бе по-опасният отбор в следващия период и стигна до гол, но той дойде чак в добавеното време. Резервата Бастони се превърна в герой за гостите. И петият гол в мача дойде след статично положение. Марин центрира от фал и Бастони засече с глава.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago