Рома продължава отличната си серия, вече е само на точка от Шампионската лига

Рома отново демонстрира отличната форма под ръководството на Даниеле Де Роси и наддедля с 4:1 в гостуването си на Монца. “Вълците” вкараха по две попадения във всяко едно от полувремената, като техни автори бяха Лоренцо Пелегрини (38’), Ромелу Лукаку (42’), Пауло Дибала (64’) и Лендро Паредес (83’). Почетното попадение за Монца бе дело на Андреа Карбони (87’). Това бе шести успех в последните седем срещи в първенството.

Първата и единствена по-сериозна ситуация в срещата на сметката на домакините дойде малко след изминаването на четвърт час игра, кгоато Милан Джурич се озова в добра позиция, достигайки центриране от крилото, но ударът му с глава от около точката на дузпата срещна гредата. “Вълците” излязоха напред в резултата след малко повече от четвърт час игра, когато Пауло Дибала изпълни корнер, но топката се върна при него. Аржентинецът направи няколко крачки вляво и подаде в пеналта, а Браян Кристанте реализира за 0:1. Съдията Марко Пичинини обаче получи сигнал от ВАР и след преглед от няколко минути в крайна сметка попадението бе отменено поради засада. Гостите от столицата все пак поведоха в 38-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе намерен на границата на наказателното поле, белгиецът намери Лоренцо Пелегрини, който се разписа с левия крак.

В Рома не бързат с новия договор на Дибала

Гостите нанесоха втори и до голяма степен сякаш съкрушителен удар само три минути по-късно, когато Пауло Дибала проби по левия фланг и поднесе отлична топка на Лукаку, който не сгреши. Аржентинецът покачи на 3:0 в 64-ата минута след великолепен пряк свободен удар от повече от 25 метра в левия ъгъл на вратаря, който се оказа неспасяем за Микеле Ди Грегорио. В 81-ата минута играч на Рома падна в наказателното поле след очевидно дърпане за фланелката. Първоначално съдията не обърна внимание, но след сигнал от ВАР в крайна сметка се стигна до отсъждане на наказателен удар. Леандро Паредес застана зад топката и вкара четвърто попадение. Почетният гол за Монца бе дело на Андреа Карбони, който се разписа след хубав удар извън наказателното поле.

Това е пореден важен успех за Рома, като с него тимът се доближи само на точка от Болоня. Тимът на Джан Пиеро Гасперини утре има тежка задача с гостуване на Аталанта. Монца е на 11-ото място в класирането с 36 точки, колкото има и 10-ия Торино.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages