Три попадение за десет минути пратиха Тотнъм на две точки от зона Шампионска лига

Тотнъм постигна важен успеха в лондонското дерби срещу Кристъл Палас в мач от 27-ия кръг на Премиър лийг. Всичко най-интересно в срещата се случи през втората част, когато паднаха и всички четири попадения. Еберечи Езе (59’) откри за “орлите” след около час игра, но момчетата на Анге Постекоглу осъществиха пълен обрат в рамките на малко повече от десет минути, когато точни бяха Тимо Вернер (77’), Кристиан Ромеро (80’) и Хюн-Мин Сон (88’).

Най-интересната ситуация през първата част дойде в 19-ата минута, когато Тимо Вернер се измъкна отлично по крилото и се озова очи в очи със Сам Джонстън, който спаси. Десет минути след началото на втората част Сон разтресе горната греда на Кристъл Палас. Така се стигна до 59-ата минута, когато противно на показаното на терена Еберечи Езе изпълни великолепно фал и преодоля Гулиелмо Викарио за 0:1.

Играчите на Тотнъм продължиха да играят на добро ниво, а с пропуски се отличиха Тимо Вернер и Хюн-Мин Сон. Натискът на домакините даде резултат в крайна сметка в 77-ата минута, когато Йоаким Андерсен сгреши край страничната линия и позволи на Бренън Джонсън да го преодолее, след което да влезе в пеналта и да намери Вернер пред опразнената врата. “Шпорите” стигнаха до пълен обрат само три минути по-късно, когато Кристиан Ромеро се възползва от добро центриране в наказателното поле и надскачайки Джоел Уорд с глава реализира за 2:1. Точка на спора сложи капитанът на Тотнъм Сон, който в типичния си стил пое една топка около центъра на терена, след което демонстрира отличните си спринтьорски умения, надбягвайки цялата отбрана на Кристъл Палас, след което реализира третото попадение за своя тим и сложи точка на спора.

Тези три точки отдалечиха Тотнъм на шест точки от преследвача Манчестър Юнайтед и в същото време ги приближи само на две от Астън Вила и място в зона Шампионска лига. От своя страна Кристъл Палас отново претърпя поражение във втория мач на Оливър Гласнер начело на отбора, след като той дебютира с успех само преди седмица.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages