Спарта изхвърли Славия от Купата на Чехия след луд обрат

Спарта (Прага) постигна голяма победа над вечния си враг Славия (Прага) в срещата между двата тима от 1/4-финалите за Купата на Чехия. Възпитаниците на Браян Приске се наложиха с 3:2 след продължения, след луд обрат от 0:2.

В началото Славия взе комфортна преднина. Първо Иван Шранц даде преднина на домакините в 39-ата минута, а в 47-ата Малик Диуф удвои за своя тим.

Спарта обаче показа характер и успя да изравни резултата след две попадения на Виктор Олатунджи в 55-ата и 70-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така се наложи да се играят продължения и там гостите стигнаха и до пълен обрат чрез Адам Карабец, който се разписа от дузпа в 114-тата минута.

В самия край на мача Спарта остана в намален състав, след като Ярослав Зелени си изкара втори жълт и червен картон.

Въпреки това Спарта ликува в дербито и продължава към 1/2-финалите в турнира, докато Славия ще трябва да преглътне този горчив хап и да съсредоточи всички сили в първенството.