Лидерът в Чемпиъншип изхвърли Борнемут

Лидерът в Чемпиъншип Лестър се класира за четвъртфиналите на ФА Къп за първи път от 2021 г., когато спечели купата. "Лисиците" отстраниха Борнемут след успех с 1:0 след продължения. Единственото попадение в мача реализира резервата Абдул Фатау в 105-ата минута и така 19-годишният ганаец се превърна в герой за гостите.

В дълги периоди от мача изглеждаше, че "черешките" ще стигнат до гол. Те отправиха общо 27 удара към вратата на съперника, но само четири от тях бяха в очертанията. Гостите имаха своите моменти и Марк Олбрайтън удари греда преди почивката. През второто полувреме Борнемут доминираше, но без Доминик Соланке, който получи почивка, те имаха проблеми да реализират създадените възможности. Маркос Сенеси удари греда.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Imago