Отзиви след ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

Дубълът на Спартак (Варна) излъга Светкавица в първия си мач за пролетта

В първия си мач за новия полусезон в Североизточната Трета лига вторият отбор на Спартак (Варна) спечели срещу Светкавица (Търговище) с 2:1. Срещата се игра на игрището на СК "Локомотив", носещо името на клубната легенда Живко Господинов.

През първото полувреме мачът бе равностоен. Двата отбора пропуснаха няколко добри ситуации, а гостите направиха добро впечатление с придвижването на терена. В 54-тата минута лявото крило Александър Йорданов проби и центрира, а голмайсторът на тима Дани Халачев се пребори за топката и с много силен удар отблизо откри за 1:0 пред погледа на вратаря на гостите Атанас Атанасов.

В 67-мата минута чудесна атака на скорост завърши с подаване на Александър Йорданов към Мартин Янакиев, който хладнокръвно реализира втори гол. След страхотен удар в 75-ата минута гостите разтресоха горната греда над вратата на домакините, пазена от Стефан Петков.

Пет минути преди края неразбирателство в отбраната на домакините доведе до попадение за гостите. В оставащото време нови голове не паднаха.