Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Гол секунди преди края отново измъкна Ювентус срещу Фрозинoне и ги върна на победния път

Ювентус изтръгна изключително драматичен успех с 3:2 над Фрозиноне в мач от 26-ия кръг на Серия А. Играчите на “старата госпожа” излязоха напред още в третата минута чрез Душан Влахович. Шокът за тях дойде в следващите минути, когато Уалид Чедира (14’) и Марко Брешианини (27’) осъществиха пълен обрат за момчетата на Еузебио Ди Франческо, за да може отново Влахович (32’ да възстанови равенството малко след изминаването на половин час игра. Последваха до голяма степен мъчителен час игра, за да се стигне до драматичната последна минута от даденото пет минути продължение, в което след корнер Даниеле Ругани (90’) все пак донесе успеха на своя тим.

Срещата започна по мечтан за домакините начин. Момчетата на Масимилиано Алегри успяха да открият още в третата минута след пас на Уестън Маккени към оставения напълно непокрит Душан Влахович в наказателното поле.

Гостите на свой ред получиха добра възможност в осмата минута от фал пред наказателното поле, но изстрелът на Матиас Соуле спря в стената. Възпитаниците на Еузебио ди Франческо стигнаха до изравняването преди изминаването на четвърт час, когато центриране отдясно на Надир Цортеа, което бе посрещнато с глава от Уалид Чедира от точката за дузпа пред смаяните погледи на бранителите на Ювентус.

Гостите продължиха да играят доста добре и често успяваха да атакуват опасно. Това доведе до пълен обрат в тяхна полза още преди изминаването на половин час игра, когато Марко Брешианини получи от Марко Харуи между двама защитници, Филип Костич опита да го блокира, но плътния удар на играча с номер четири под гредата оставиха безпомощен Войчех Шчесни. Лошите новини за Масимилиано Алегри пък не спряха до тук, като веднага след попадението Адриен Рабио бе заменен с травма.

Футболистите на Ювентус реагираха на свой ред мигновено и стигнаха до изравняването само пет минути по-късно. Душан Влахович получи в наказателното поле, но не се справи по най-добрия начин с овладяването на топката, което спомогна за добрата първоначална намеса на вратаря Микеле Черофолини. Кълбото отиде отново вдясно към Уестън Маккени, който за втори път намери сърбина в наказателното поле и той се разписа за 2:2.

В първите петнайсетина минути на втората част играчите на “старата госпожа” задържаха инициативата в своя полза и отправиха няколко удара по посока на вратата на Черофолини. В 68-ата минута резервата Йълдъз получи отлично в пеналта след центриране отляво, но не успя да уцели кълбото. Най-доброто положение за Ювентус дойде в 75-ата минута, когато топката бе вкарана в наказателното поле, но отново Влахович от много изгодна позиция не успя да нацели вратата. Повторенията показаха, че таранът е бил и в засада.

Малко след това и Гати също не успя да отбележи само от няколко метра пред голлинията, а бранителят дори докосна с ръка, което доведе до нарушение от негова страна. Интересното е, че в тези минути в атака се изявяваше и бранителят Федерико Гати. Няколко минути преди края на редовното време Самуел Айлинг-Джуниър се появи на терена на мястото на получилия травма Уестън Маккени. Малко след това последва нов неточен изстрел от страна на Влахович след комбинация с Аркадиуш Милик. Все пак домакините стигнаха до успеха петнайсет секунди преди края на редовното време, когато кълбото бе пратено на задна греда, където Даниеле Ругани успя да го промуши под плонжа на стража на Фрозиноне и да донесе по много драматичен начин успеха на Ювентус.

Това бе изключително важен успех за домакините, които преди това не бяха вкусвали победата в четири поредни срещи в първенството. С тези три точки те се доближиха на шест от водача Интер и се отдалечиха на пет от основния си преследвач Милан.

Снимки: Gettyimages