Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Левски помете Арда

Левски победи Арда (Кърджали) с 4:0 в среща от 22-рия кръг на efbet Лига пред около 7000 зрители на стадион "Георги Аспарухов". Марин Петков откри в деветата минута на мача, Патрик-Габриел Галчев удвои в 33-ата, а малко преди почивката Фабио Лима отбеляза трето попадение. В началото на втората част Джевад Ел Джемили вкара четвърти гол. Малко след това гостите останаха с човек по-малко заради червен картон на Милен Стоев.

37 Левски 4:0 Арда

"Сините" заслужиха успеха с добра игра най-вече през първата част и логично стигнаха до категоричния успех. През втората част тимът от "Герена" пощади съперника и видимо намали оборотите в търсене на попадение. Гостите от своя страна имаха няколко шанса за попадение, но не успяха да се възползват и си тръгват от София с тежко поражение.

С втората си поредна победа през пролетта Левски вече заема четвърто място с актив от 41 точки. “Сините” вече са на седем от лидера Черно море и при още няколко успешни мача могат да погледнат към челната тройка. Арда от своя страна се срина до осма позиция с 31 след втора поредна загуба.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Наставникът на Левски Николай Костов направи две промени в сравнение с мача в Благоевград. Вместо наказания Хосе Кордоба в защита действаше Кристиан Димитров, а в халфовата линия стартира Карлос Охене вместо Асими Фадига.

"Сините" започнаха по-активно мача и след два неуспешни опита за стрелба първо на Рикардиньо, а след това и на Фабио Лима, Марин Петков откри резултата. Младокът, който днес записва мач номер 100 в шампионата за Левски реализира с прецизен далечен удар по земя с левия крак.

В 17-ата минута гостите можеха да изравнят, след като Борис Тютюков се освободи елегантно, за да излезе сам срещу вратаря, но Пламен Андреев показа рефлекс и спаси.

В 33-ата минута домакините удвоиха. Галчев изпълни отлични пряк свободен удар и не остави шансове на Анатоли Господинов.

Минута преди края на първата част падна и трето попадение във вратата на Арда. Фабио Лима получи топката в половината на съперника и с премерен удар с левия крак също извън наказателното поле прониза за трети път Господинов.

Втората част започна като края на първата - с попадение във вратата на Арда. Ел Джемили бе оставен в наказателното поле и с насочен удар направи 4:0.

Скоро ситуацията на Арда стана още по-лоша. Милен Стоев бе изгонен с директен червен картон, след опасен шпагат срещу автора на четвъртия гол.

В следващите минути Левски продължи да диктува темпото на терена, но видимо темпото спадна, след като крайният изход от двубоя очевидно бе ясен. Все пак "сините" можеха да отбележат нови попадения, но в завършващия удар не съумяха Петков и Лима. Дебют за Левски в средата на втората част пък направи едно от новите попълнения Патрик Мислович.

Така Левски се поздрави с втори пореден успех при подновяването на шампионата. В първия си мач "сините" се наложиха с 2:1 над Пирин в Благоевград. Така на "Герена" могат да са доволни от старта на пролетта на тима им. Не така обаче е в ситуацията в Кърджали след второ поредно поражение и Александър Тунчев ще трябва да въвежда промени за следващите срещи.

ЛЕВСКИ 4:0 АРДА
1:0 Петков (9)
2:0 Галчев (33)