ПАОК и Десподов се разминаха с финала за Купата след драма с 18 дузпи, българинът с решаващ пропуск

Кирил Десподов и ПАОК отпаднаха на полуфиналите на Купата на Гърция след изключително драматичен реванш с Панатинайкос, загубен с 6:5 след изпълнение на дузпи (1:2 след редовното време и продълженията). "Зелените" бяха спечелили първия мач с 1:0 на "Тумба", но днес "черно-белите" бяха по-добрият отбор и бяха близо до финала, след като изравниха резултата от двете срещи, а до 129-ата минута водеха с 2:0. В последния момент обаче ПАОК допусна гол, а след това герой при дузпите бе стражът на домакините Драговски. Десподов влезе като резерва в 74-тата минута и асистира за втория гол, но след това пропусна решаващата пета дузпа за своя тим, която можеше да прати ПАОК на финал.

Въпреки игровото си предимство през първата част ПАОК не успяваше да завърши атаките си и имаше само един точен удар.

Андрия Живкович донесе така важния гол на гостите в 72-рата минута, когато засече от въздуха центриране на Ото. Две минути след това в игра се появиха Десподов, Самата и Оздоев. До края на редовното време ПАОК можеше да стигне до пълен обрат в общия резултат от двата мача, но удар на Оздоев премина на сантиметри встрани. В самият край на първото продължение обаче - в 105-ата минута, Томаш Кеджиора направи 0:2, след като засече с глава перфектно центриране от корнер на капитана на България.

Драмата стана пълна в 129-ата минута, когато Димитриос Лимниос се оказа непокрит и върна един гол, с който изравни общия резултат. Така този двубой трябваше да се решава след изпълнение на дузпи.

Шпорар, който донесе победата на ПАО в първия мач, пропусна първия наказателен удар за домакините, след като Котарски спаси изстрела му. Последваха по четири точни изпълнения за двата отбора. Така Десподов трябваше да реализира решаващата пета дузпа за ПАОК, но Драговски спаси удара му. След това обаче Лимниос върна жеста и стреля над вратата. Драмата продължи, защото Оздоев също не вкара от бялата точка. Даниел Манчини за първи път даде преднина на Панатинайкос, но Антонио изравни - 5:5. Последва пропуск на Арао, но резултатът се запаси, след като и Ото не успя да преодолее Драговски. Шенкевелд даде преднина отново на домакините, а Самата стана поредният играч на ПАОК, който пропусна дузпа. Така Панатинайкос се класира драматично за финала, където ще срещне победителя от двойката между Арис и Панетоликос. Солунският тим има преднина от един гол след първия мач, в който спечели като гост.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!