Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Реал Мадрид остана далеч от стандартите си срещу слабак

За втори път през сезона Реал Мадрид не успя да надвие скромния тим на Райо Валекано, записвайки 1:1 като гост в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Това дава шанс на втория Жирона, който в понеделник гостува на Атлетик Билбао, да съкрати изоставането си от лидера, което в момента е 6 точки. Хоселу изведе “кралете” напред след само три минути игра, но още преди почивката домакините изравниха от дузпа чрез Раул де Томас (27’).

Тимът от “Бернабеу” стигна само до равенство (0:0) и в първия си дуел срещу “пчеличките” през есента. Този следобед футболистите на Карло Анчелоти останаха далеч от познатото ниво и с нищо не заслужиха да победят. В края дори се стигна до необичайната ситуация Даниел Карвахал да бъде изгонен за два жълти картона в рамките на няколко минути, като и двата му бяха дадени за непристойно поведение - в единия случай за протест заради един неотсъден корнер, а след това за удар срещу задържал го футболист. В 35-ата минута Федерико Валверде удари греда, но пък и домакините бяха близо до второ попадение.

Анчелоти най-накрая заложи на Лука Модрич като титуляр, след като в последно време хърватският ветеран все по-често оставаше на пейката. От първата минута излезе и Хоселу. Райо се намира в лоша серия - пет загуби в последните седем мача, като сега дебюта начело на тима направи новият треньор Иниго Перес, който преди дни замени уволнения Франсиско Родригес.

Реал започна отлично с попадение за 1:0 след само три минути игра, дошло след контраатака. Хоселу беше точен след асистенция на Федерико Валверде. Първоначално съдията маркира засада, но ВАР изчисли, че такава няма.

Секунди преди гола домакините имаха добра възможност да притеснят Андрий Лунин, но не успяха да отправят удар.

Реал доминираше веднага след гола, но не създаваше чисти положения. Така се стигна до 23-тата минута, в която Райо създаде първия си шанс. Оскар Трехо стреля, но топката беше избита в корнер. Повторенията обаче показаха, че Камавинга е избил топката с ръка, което първоначално не беше видяно от главния съдия. От ВАР обаче му сигнализираха за това, заради което се стигна до дузпа. Де Томас беше безпощаден и изравни за 1:1.

Реал Мадрид се размина с това да си върне аванса в 35-ата, когато Валверде шутира от воле, но топката се отби в дясната странична греда.

Две минути преди паузата Лунин спаси сигурен гол след коварен удар на Алваро Гарсия в близкия ъгъл.

Втората част започна с грешка на Чуамени, който загуби топката точно пред Лунин, но все пак успя веднага да се реабилитира, парирайки последвалия шут на Алваро

Последва период, в който Реал Мадрид изпитваше трудности в създаването на положения. При едно центриране в 61-вата пък Винисиус поиска дузпа за евентуално задържане. Постепенно Анчелоти вкара в игра Кроос, Родриго и Карвахал, но до шанс се стигна чак в 80-ата, когато Кроос стреля от фал и вратарят трябваше да се намесва.

В 84-тата и Родриго настояваше да получи дузпа, но и този път реферът не видя условия за това. До края обаче гостите само веднъж застрашиха домакините - при това чак в добавеното време, когато Карвахал шутира точно, но вратарят спаси. Секунди след това обаче опитният защитник си изкара втори жълт картон, удряйки Кике Перес, заради което и беше отстранен.