Хеттрик на Джонатан Дейвид върна Лил в топ 3

Отборът на Лил победи Льо Авър с 3:0 при домакинството си в 22-рия кръг на френската Лига 1. Благодарение на трите точки “песовете” се изкачиха на трето място в класирането, като вече са само на точка от втория Ница, подуснал поражение от Лион в петък.

Хеттрик за северняците вкара канадският национал Джонатан Дейвид. Той вкара два пъти през първата част, а след почивката се нагърби да изпълни дузпа, като първият му удар бе спасен, но бе точен след добавка за крайното 3:0.

Тимът на Лил вкара три гола ли повече в три поредни домакински мача за първи път от пролетта на 2010 година.

Льо Авър е на 12-о място в подреждането.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!