Нюкасъл се спаси от загуба в края

Първият гол на Мат Ричи във Висшата лига от 2020 г. спаси Нюкасъл от загуба в домакинството на Борнемут, което завърши 2:2. Тимът на Еди Хау губеше в края, но в добавеното време влезлият секунди по-рано Ричи успя да изравни с удар отблизо, след като защитата на гостите не успя да изчисти добре след центриране на Бруно Гимараеш.

Борнемут съжаляваше, че изпусна три точки, след като на два пъти повеждаше. Доминик Соланке откри резултата в 51-ата минута след подхлъзване на Мартин Дубравка. Седем минути по-късно домакините изравниха от дузпа, реализирана от Антъни Гордън. Антоан Семеньо отново даде преднина на “черешките” с удар от границата на наказателното поле.

Гостите изиграха добър мач, но можеха да допуснат гол рано, когато опит за изчистване на Нето уцели Гордън, а топката мина много близо до гредата. Дубравка пък имаше доста работа. Той направи добро спасяване след удар на Таверние и спря на два пъти Соланке.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages