Унион издържа на натиска и удари в точния момент

Игралият в Шампионската лига тим на Унион (Берлин) се отдалечи на 8 точки от зоната на изпадащите след измъчен успех с 1:0 над Хофенхайм като гост в среща от 22-рия кръг на Бундеслигата.

Столичани бяха надиграни в голяма част от мача, като това важи особено за второто полувреме. Те обаче се защитаваха отлично, а при една от малкото си атаки стигнаха и до попадение, дело на американеца Брендън Аарънсън в 84-тата минута.

В 18-ата минута гредата лиши Унион от гол след удар на Бенедикт Холербах.

Двубоят в Зинсхайм стана поредният в страната, който бива прекъснат от феновете заради тяхното неодобрение на плана за привличането на инвеститор в Германската футболна лига. Разликата беше, че през първата част играта беше спирана на два пъти след хвърлени по терена топки за тенис. Това доведе и до добавено време от 12 минути на първото полувреме.

В него се стигна до напрежение, заради което за втори жълти картони бяха изгонени по един футболист и от двата тима - Стенли Н’Соки от Хофе и Кевин Фоланд от Унион.